کد خبر: ۷۱۲۲۷۲۹
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
کد خبر : ۷۱۲۲۷۲۹
گروه : گیلان » رشت
وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند هیچ تحریمی در حوزه دارویی نداریم یک دروغ آشکاری است و آن‌ها به خیال خام خویش می‌خواهند ما را به زانو درآورند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سعید نمکی وزیر بهداشت صبح امروز در حاشیه آئین افتتاح پروژه اورژانس جدید مرکز آموزشی درمانی رازی در رشت اظهار داشت: تکمیل و تجهیز زیرساخت‌های اورژانس‌های کشور در اولویت نخست ما قرار دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه با تمام نیرویی که برای تکمیل اورژانس جدید بیمارستان رازی گذاشته شد، بارقابل توجهی از روی دوش این مرکز قدیمی کاسته می‌شود گفت: همین فعالیت‌ها برای دیگر مراکز اورژانس استان هم انجام می‌دهیم.


بیشتر بخوانید: کمبود دارو در ایران کمتر از ۱.۵ درصد است‌


او با بیان اینکه از تمام توان استان بهره می‌بریم تا سال آینده شاهد بهره‌برداری از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در گیلان باشیم افزود: این مهم با اهتمام مسئولان استانی انجام می‌شود تا بار بزرگی از مشکلات درمانی مردم استان گیلان برداشته شود.

نمکی با تاکید بر اینکه با وجود تحریم‌ها و فشار‌های آمریکایی‌ها، در حوزه دارو هیچ مشکلی نداریم گفت: اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند هیچ تحریمی در حوزه دارویی نداریم یک دروغ آشکاری است و آن‌ها به خیال خام خویش می‌خواهند ما را به زانو درآورند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در تولید دارو این کالای بسیار استراتژیک در کشور هیچ مشکلی نخواهیم داشت افزود: کارخانه‌های داروسازی بدون حتی یک روز وقفه در حال تولید دارو‌های خود هستند.

او با اشاره به اینکه طبق قولی که به مردم داده‌ایم چیزی به نام کمبود دارو در کشور نداریم خاطرنشان کرد: هیچ نگرانی برای داروسازی در هیچ نقطه‌ای از کشور وجود ندارد.

پروژه اورژانس جدید مرکز آموزشی درمانی رازی رشت از سال ۱۳۹۵ با هزینه ۴ میلیارد تومان در مساحت ۷۲۴ مترمربع با تعداد ۲۰ تخت بستری، ۷ تخت مراقبت ویژه و یک تخت ایزوله آغاز شد و امسال با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان استان و استاندار گیلان به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/ا

سفر وزیر بهداشت به گیلان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر