کد خبر: ۷۱۲۲۹۴۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

استاندار همدان از رتبه نخست جذب سرمایه‌گذاری کشور در همدان با جذب سه هزار میلیارد تومان در استان خبر داد.

همدان رتبه نخست جذب سرمایه‌گذاری در کشوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سید سعید شاهرخی  استاندار همدان در شورای برنامه‌ریزی و توسعه همدان با بیان اینکه این استان رتبه اول جذب سرمایه‌گذاری در کشور را کسب کرده است گفت: طبق سند راهبردی و عملیاتی توسعه استان همدان حدود پنج هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری سالانه هدفگذاری شده است که تاکنون بیش از سه هزار میلیارد تومان محقق شده است.

او با بیان اینکه بر اساس این سند سالانه ۱۹ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی در این استان باید ایجاد شود، گفت: در این راستا نیز رتبه اول کاهش نرخ بیکاری در کشور را داریم.

استاندار همدان با بیان اینکه این استان رتبه اول در افزایش نرخ مشارکت اقتصادی کشور را دارد ادامه داد: سیاست دولت تدبیر و امید بر این است تا با تمام توان تلاش در حوزه اشتغال، تولید، سرمایه گذاری و معیشت مردم کار ویژه انجام شود.

شاهرخی ادامه داد: این استان رتبه نخست واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی را در کشور کسب کرده و ۲۶ درصد کل واگذاری‌هایی این حوزه در سطح ملی مربوط به همدان است.

او تاکید کرد: واگذاری طرح‌ها موضوع با اهمیتی است که در سال جاری باید ۱۰۰ طرح به بخش خصوصی واگذار شود.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه واگذاری این طرح‌ها با سرعت بیشتری پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: با تدوین سند راهبردی و عملیاتی تا پایان برنامه ششم با توجه به مزیت‌ها برای هر شهرستان طرح‌هایی تعریف شده است.

شاهرخی گفت: در توافق‌های انجام شده با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، چهار طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومان در این استان انجام می‌شود.

او بیان کرد: طرح تولید منیزیم نهاوند، تولید سیلیکون متال ملایر، گاوداری ۶ هزار راسی در ملایر و اجرای شبکه تلفن همدان‌تل (اتصال به شبکه‌های تلفن همراه) از جمله این طرح‌ها است.

انتهای پیام/د.ا

سه هزار میلیارد تومان در همدان سرمایه‌گذاری شد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر