کد خبر: ۷۱۲۵۱۶۱
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد گفت: بیش از هشت میلیون و هزار ۵۰۰ تردد در هفت ماهه امسال در محور‌های مواصلاتی استان ثبت شده است.

علی علیخانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد، در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، گفت: در هفت ماهه‌ امسال تردد بیش از هشت میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه سبک و سنگین، به کمک دستگا‌های تردد شمار نصب شده در محور‌های استان، به ثبت رسیده است.

او افزود: براساس آمار در این مدت، بیش از شش میلیون و ۱۵۰ هزار خودروی عبوری از استان مربوط به وسایل نقلیه سبک و بیش از دو میلیون و ۱۵۰ هزار خودروی آن مربوط به وسایل نقلیه سنگین  است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد ادامه داد: بیشترین تردد‌ها در هفت ماهه امسال به ترتیب در محور‌های یزد- اصفهان و بلعکس و مسیر یزد- کرمان و بلعکس به ثبت رسیده است.

 او گفت: محور یزد- شیراز و بلعکس نیز پس از محور‌های مذکور، بیشترین میزان تردد وسایل نقلیه را به خود اختصاص داده است.

او با بیان اینکه شیب شیروانی راه‌های استان اصلاح می‌شود، اظهارداشت: به منظور بهینه سازی عملیات اجرایی، نقاطی از شبکه جاده‌ای که بر اساس تحلیل تصادفات سال‌های گذشته دارای بالاترین آمار واژگونی‌ها بوده، با همکاری پلیس راه استان شناسایی و در اولویت برنامه اصلاح شیب قرار گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد ادامه داد: ایراد و نقص در شیب‌های شیروانی تمام شبکه جاده‌ای استان اعم از روستایی، اصلی و شریانی نیست و ساختار راه‌ها مطابق با استاندارد‌های فنی است، اما به منظور کاهش صدمات تصادفاتی که به دلیل نبود توجه راننده و خواب آلود بودن وی رخ می‌دهد، شیب‌ها اصلاح می‌شوند.

انتهای پیام/‌ی

بیش از هشت میلیون و ۵۰۰ خودرو در محور‌های مواصلاتی یزد تردد کردند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر