کد خبر: ۷۱۲۷۹۴۰
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کد خبر : ۷۱۲۷۹۴۰
گروه : سیاسی » دولت
موهبتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: روزنه‌های بزرگ و مخفی وجود دارد که در بحث‌های پنهان قاچاق مطرح می‌شود؛ بنابراین مبارزه با قاچاق نیازمند قوانین قاطع و محکم است.

مبارزه با قاچاق نیازمند قوانین قاطع و محکم استاحمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین برنامه‌ریزی‌ها برای مقابله با قاچاق اظهار کرد: اختیار باید از افراد گرفته و تبدیل به چارچوب‌های مشخص و قانون شود به طور مثال اختیاراتی به یک استاندار می‌دهند که به دنبال آن ممکن است استاندار رابطه خوبی با یک سازمان یا نهادی نداشته باشد و این امر ممکن است منجر به اتفاقات ناخوشایند و فساد یا قاچاق شود، به همین دلیل استاندار یا هر مقام دیگر نباید خارج از رابطه فعالیت‌های خود را پیش ببرد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در جلسه اخیر مبارزه با قاچاق کالا بحث کالا و لوازم خانگی مطرح بود که تقریبا در استان ما به طور تقریبی لوازم خانگی از داخل کشور وارد می‌شود.

موهبتی با بیان اینکه بحث دیگری تحت عنوان قاچاق سوخت مطرح است، گفت: قیمت سوخت داخل کشور با خارج متفاوت بوده و قاچاقیان در جریان سود اقتصادی خود هستند، زمانی که موضوع قاچاق سوخت مطرح می‌شود تمام فکرها به سمت وانت بارها می‌رود در صورتی که این‌طور نیست. در گذشته نیروی انتظامی در هفته یا در چند روز  ۳۰۰ هزار سوخت کشف و نزدیک به ۲۰۰ خودرو خرده قاچاق را دستگیر می‌کرد، ولی درحال حاضر که از مرکز کشور مبارزه با قاچاق محقق می‌شود۱۰ تانکر قاچاق سوخت توقیف می‌شود.

او تصریح کرد: بخشی از قاچاقی که در کشور وجود دارد نمی‌تواند توسط مبادی خروجی یا ورودی کشور صورت بگیرد حتما روزنه‌های بزرگ و مخفی وجود دارد که در بحث‌های پنهان قاچاق مطرح می‌شود؛ بنابراین مبارزه با قاچاق نیازمند قوانین قاطع و محکم است.


بیشتر بخوانید: درخواست وزیر کشور از قوه قضاییه برای نظارت بر قاچاق کالا/ قاچاق کالا دوباره در حال تقویت شدن است


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر