کد خبر: ۷۱۲۸۲۹۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
کد خبر : ۷۱۲۸۲۹۱
گروه : فارس » شیراز

مهم‌ترین حوادث امروز ۱۶ آبان ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز پنجشنبه ۱۶ آبان ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

پیکان حامل ۵۷ کیلو تریاک به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی نی‌ریز از دستگیری ۳ قاچاقچی و کشف ۵۷ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدخالد یوسفی بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر و کنترل خودرو‌های عبوری در محور سیرجان- نی‌ریز، به یک سواری پیکان مظنون و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی نی‌ریز با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، ۵۷ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در قسمت‌های مختلف جاسازی شده بود کشف و یک سواری پراید به عنوان اسکورت نیز توقفیف شد، افزود: در این خصوص ۳ نفر قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند.

کشف ۶۰ کیلو تریاک در آباده

فرمانده انتظامی آباده از توقیف یک وانت نیسان و کشف ۶۰ کیلو تریاک در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ خسرو رزمجویی بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان حین کنترل خودرو‌های عبوری به یک وانت نیسان مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی دقیق از این خودرو، ۶۰ کیلو تریاک که به صورت ماهرانه‌ای جاسازی شده بود کشف شد.

سرهنگ رزمجویی با بیان اینکه راننده خودرو دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مقر انتظامی انتقال داده شد، بار دیگر بر مبارزه بی امان مأموران نیروی انتظامی با مواد مخدر و قاچاقچیان تأکید کرد.

نداشتن توجه به جلو راننده منجر به مجروحیت ۴ نفر شد

رئیس پلیس راه شمالی استان گفت: بر اثر واژگونی یک سواری ال ۹۰ در محور شیراز به سمت قائمیه، ۴ نفر مجروح و راهی بیمارستان شدند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره حادثه رانندگی در محور شیراز به سمت قائمیه، بلافاصله ماموران پلیس راه به محل اعزام شدند.

رئیس پلیس راه شمالی استان تصریح کرد: ماموران در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند یک سواری ال ۹۰ با ۴ سرنشین در محور مذکور در حرکت بوده که واژگون و بر اثر آن هر ۴ نفر مجروح و راهی بیمارستان می‌شوند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارشناسان علت این حادثه را بی احتیاطی از جانب راننده به دلیل نداشتن توجه به جلو اعلام کردند، به شهروندان توصیه کرد: از عجله و شتاب در حین رانندگی خودداری کرده و رعایت قوانین و مقررات رانندگی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

برخورد پژو با کامیون یک کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت

رئیس پلیس راه شمالی استان گفت: بر اثر برخورد پژو ۴۰۵ با یک کامیون در محور مواصلاتی فیروزآباد، یک نفر کشته و ۲ نفر مجروح شدند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی بیان کرد: مأموران پلیس راه برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از وقوع یک فقره تصادف رانندگی در محور مواصلاتی فیروزآباد مطلع و بلافاصله به همراه دیگر نیرو‌های امدادی در محل حاضر شدند.

او ادامه داد: مأموران مشاهده کردند یک پژو ۴۰۵ با ۶ سرنشین با یک کامیون برخورد کرده که منجر به فوت راننده پژو و مجروحیت ۲ نفر از سرنشینان شده است.

رئیس پلیس راه شمالی استان تصریح کرد: کارشناسان علت وقوع این سانحه رانندگی را نداشتن توجه به جلو از جانب راننده اعلام کردند.

رفع تصرف ۴۵ هزار متر اراضی ملی در اقلید

فرمانده انتظامی اقلید از کشف زمین خواری به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ مراد صارمی اظهار کرد: در پی شکایت نماینده اداره منابع طبیعی اقلید مبنی بر یک فقره زمین خواری به میزان ۴۵ هزار متر در"خنجشت" این شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید با بیان اینکه پس از هماهنگی قضائی ماموران به همراه نماینده اداره طبیعی به محل مورد نظر اعزام شدند، گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و ۴۵ هزار متر مربع از اراضی ملی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

سرهنگ صارمی با اشاره به اینکه ارزش اراضی ملی رفع تصرف شده برابر نظر کارشناسان، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، از عموم شهروندان خواست تا هرگونه اطلاع از تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو، مراتب را به مرکز فوریت‌های ۱۱۰ گزارش کنند.

۲۰ فقره سرقت در پرونده سارق درون خودرو

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری یک سارق و کشف ۲۰ فقره سرقت درون خودرو در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی گفت: ماموران کلانتری "۳۱ جنت" شهرستان شیراز، حین گشت زنی به فردی که در حال پرسه زنی در بین خودرو‌های پارک شده بوده مظنون و آن را دستگیر کردند.

او با بیان اینکه متهم دستگیر شده برای ادامه تحقیقات به کلانتری منتقل شد، بیان کرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که وی از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در برابر ادله و مستندات پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و به ۲۰ فقره سرقت درون خودرو اقرار کرد.

فرمانده انتظامی شیراز با اشاره به اینکه کلیه صحنه‌های سرقت بازسازی و تا کنون تعدادی از شکات شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

پلمپ ۴۷ واحد صنفی متخلف در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از پلمپ ۴۷ واحد صنفی متخلف طی مهر ماه سال جاری در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ اسماعیل زراعتیان گفت: در راستای تامین نظم و امنیت، طرح ارتقا امنیت اجتماعی و بازدید از صنوف در مهرماه سال جاری به صورت ویژه در دستورکار مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این پلیس قرار گرفت.

او اظهار داشت: در همین راستا ۱۵۸ واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفت که در جریان این طرح، ۴۷ واحد متخلف به علت نداشتن پروانه کسب و عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه پلمپ و برای ۹۰ واحد صنفی نیز اخطاریه صادر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت با بیان این که پلیس با تشدید اقدامات کنترلی و نظارتی خود بر واحد‌های صنفی، درصدد کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی است از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحد‌های صنفی، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر