کد خبر: ۷۱۲۸۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
کد خبر : ۷۱۲۸۷۶۴

کتاب «تکالیف بندگان نسبت به امام زمان (عج)» به معرفی و بیان هشتاد وظیفه و تکلیف از وظایف و تکالیف منتظران در زمان غیبت پرداخته است.

کتابی که وظایف بندگان را نسبت به امام زمان (عج) مشخص می‌کندبه گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «تکالیف بندگان نسبت به امام زمان (عج)» قسمتی از کتاب شریف مکیال المکارم، اثر آیت اللّه‏ سیّد محمدتقی موسوی اصفهانی است. کتاب حاضر، به معرفی و بیان هشتاد وظیفه و تکلیف از وظایف و تکالیف منتظران در زمان غیبت حضرت حجت پرداخته است. این کتاب در ۵۸۴ صفحه و در سال ۱۳۹۵ توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسید.

تحصیل شناخت صفات و آداب و ویژگی‌‏های آن حضرت، اندوهگین بودن در فراق آن حضرت، دعا در زمان غیبت، هدیه کردن نماز و قرائت قرآن، تقیه، سفارش یکدیگر به صبر در زمان غیبت، تهذیب نفس و پرهیز از شهرت، تعیین کردن وقت ظهور و تکذیب نمودن مدعیان نیابت خاصه، تأسی جستن به اخلاق و اعمال حضرت، حفظ زبان، گریستن و زیارت امام حسین علیه‏ السلام، اهتمام در ادای حقوق برادران دینی و … از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب آمده است.

در بخشی از کتاب آمده است:

از وظایف بندگان نسبت به آن حضرت علیه السلام

اوّل: تحصیل شناخت صفات و آداب و ویژگی‌های آن جناب است و نیز شناخت علائم حتمیه ظهور او. آن حضرت علیه السلام امامی است که اطاعتش فرض و واجب می‌باشد، و هر کس که اطاعتش واجب است باید صفاتش را شناخت، تا با شخص دیگری که مقام او را به دروغ و ستم مدّعی گردد، اشتباه نشود؛ بنابراین شناخت و دانستن صفات مولایمان حضرت حجّت علیه السلام واجب است.

شیخ صدوق از حضرت ابوالحسن موسی بن جعفر علیه السلام روایت آورده که فرمود: هرکس در چهار چیز شک کند به تمام آنچه خدای – تبارک و تعالی – نازل فرموده کفر ورزیده است … یکی از آن‌ها شناختن امام در هر زمان از جهت شخص و صفات اوست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر