کد خبر: ۷۱۲۸۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
کد خبر : ۷۱۲۸۸۶۷

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان از افزایش ۷۰ درصدی مرگ‌ومیر ناشی از غرق‌شدگی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  حمیدرضا نظیفی، اظهار کرد: شش‌ماهه امسال ۸۰۵۳ مورد نزاع و درگیری در استان داشته‌ایم و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۷۵۹۴ مورد ثبت شده است.

وی ادامه داد: در مجموع شاهد شش درصدی میزان نزاع در استان بودیم.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان بیان کرد: در بسیاری موارد مشاهده می‌شود افراد آسیب‌دیده در نزاع و یا تصادفات جرحی با همان ظاهر خون آلوده و پیش از مراجعه به مراکز درمانی، برای تعیین خسارت به پزشکی قانونی مراجعه و تصور می‌کنند با چنین وضعیت ظاهری خسارت بیشتری به آنان تعلق می‌گیرد.

نظیفی افزود: مراجعه به پزشکی قانونی قبل از دریافت خدمات اولیه درمانی هیچ تاثیری در تعیین خسارت ندارد و آنچه مبنای صدور نظریه کارشناسی قرار می‌گیرد نوع جراحت است.

وی عنوان کرد: دیگر چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی‌شود و این هم یکی دیگر از باور‌های نادرست به یادگار مانده از گذشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: در این مدت نیز ۴۶ نفر دچار غرق شدگی شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲۷ نفر بوده، ۷۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

نظیفی در مورد مسمومیت با گاز مونواکسید کربن اظهار کرد: در این مدت تعداد مسمومیت‌ها دو نفر بوده که نسبت به مدت مشابه افزایش و کاهشی نداشته‌ایم.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در خصوص سقط جنین در این مدت عنوان کرد: شش ماهه امسال ۹۰ مورد سقط جنین داشته‌ایم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۷۳ مورد بوده رشد ۲۳ درصدی را نشان می‌هد.

انتهای پیام/د

مرگ‌ومیر ناشی از غرق‌شدگی در لرستان ۷۰ درصد افزایش یافت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر