کد خبر: ۷۱۲۹۰۴۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
کد خبر : ۷۱۲۹۰۴۲
گروه : همدان » همدان

کارشناس مسوول بانک خون استان همدان از عضویت بیش از 3 هزار نفر در بانک خون بند ناف استان همدان خبر داد .

درمان بیش از ۴۰ نوع بیماری با سلو لهای بنیادیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، علیرضا وکلیان کارشناس مسوول بانک خون استان همدان با اشاره به اینکه خون موجود در بند ناف نوزاد که در هنگام تولد دور ریخته می‌شود سرشار از سلول‌های بنیادی است گفت: در حال حاضر در دنیا بیش از ۸۰ نوع بیماری با روش ذخیره سازی خون بند ناف در حال درمان است که این تعداد در ایران ۴۰ نوع بیماری است.

او تاکید کرد: مادران باردار در هفته ۳۵ دوران بارداری میتوانند  به مراکز بانک خون بند ناف رو یان  برای عضویت مراجعه کنند.

 کارشناس مسوول بانک خون استان همدان   با بیان به اینکه تنها یکبار برای هر فرد در طول دوران زندگی امکان ذخیره سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف وجود دارد افزود: سلو ل ها دارای پتانسیل بسیار بالای درمانی بوده و سلو ل‌های بنیادی در اثر تکثیر‌های پی در پی دچار پیری نمی‌شوند و برای درمان و یا کاهش شدت بیماری‌های سخت درمان  مناسب است.

 کارشناس مسول بانک خون استان همدان  ادامه داد: در حال حاضر در کشور ما بیماری‌هایی با منشا خونی از جمله انواع سرطان خون – تالاسمی – کم خونی‌های مادر زادی- نقص سیستم ایمنی و عقب ماندگی ذهنی با سلول‌های بنیادی بند خون ناف  قابل درمان است.

وکلیان با اشاره به هزینه‌ای پرداختی و ذخیره سازی نمونه خون بند ناف نوزاد گفت: هزینه اولیه ۳ ملیون و ۳۰۰ هزار تومان و  حق عضویت سالیانه ۱۶۰ هزار تومان  برای  متقاضیان در نظر گرفته شده است.

او با بیان اینکه سلو ل‌های بنیادی نوزاد را برای درمان بیماری‌های احتمالی نوزاد و خانواده در جه یک و حتی بستگان درجه دو ذخیره می شود، گفت: مدت نگهداری خون بند ناف در بانک سلول‌های بنیادی تا ۲۸ سالگی است.

انتهای پیام/م

درمان بیماری‌های سخت درمان  با سلو لهای بنیادی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر