کد خبر: ۷۱۲۹۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
کد خبر : ۷۱۲۹۷۳۴
استاندار خراسان رضوی:
کنگره ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی به الگویی در سطح کشور تبدیل شود/چتر انقلاب باید برای همه باز باشداستاندار خراسان رضوی گفت: کنگره ۱۸ هزار شهید استان باید به یک الگو در سطح کشور تبدیل شود و همگان از دستاورد‌های چنین رویداد فرهنگی استفاده کنند.
 
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی کنگره ۱۸ هزار شهید استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، گفت: برگزاری کنگره‌های شهداء اقدام بسیار ارزشمندی است و خوشبختانه متولیان دلسوز به این موضوع توجه می‌کنند.

او با اشاره به جایگاه با اهمیت خراسان رضوی به دلیل وجود بارگاه مطهر رضوی، تصریح کرد: این استان نقش بسیار پررنگی از خود در دفاع مقدس به جای گذاشته است بنابراین ضرورت دارد که این کنگره فاخر، ماندگار و مفید در شأن خراسان رضوی برگزار شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام گرفته برای برگزاری کنگره ۱۸ هزار شهید استان در مهرماه سال ۱۴۰۰، گفت: در صورتی که برنامه ریزی‌ها برای برگزاری این کنگره جامع باشد، آثار خوبی در مقام عمل به جای خواهد گذاشت.

رزم‌حسینی افزود: از همکاری مجموعه‌های گوناگون برای نقش آفرینی در برگزاری این کنگره استقبال می‌کنیم، دبیرخانه این کنگره باید این موارد مهم را مورد توجه قرار داده و در دستور کار قرار دهد.

او تصریح کرد: چتر انقلاب را برای حفظ یاد و خاطر شهیدان باید باز کنیم، ممکن است تعدادی از شهدای اقلیت‌های مذهبی در خراسان رضوی وجود داشته باشند که نیاز است در این کنگره چنین شهدای عزیزی معرفی و تکریم شوند.

استاندار خراسان رضوی گفت: باید جدول زمان بندی حول محور برگزاری این کنگره در مدت زمان ۲ سال باقی مانده به برگزاری آن، همراه با شرح برنامه‌ها آماده شود.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه فرمانده سپاه امام رضا (ع) به عنوان جانشین رئیس شورای برنامه ریزی کنگره ۱۸ هزار شهید استان، مسئولیت اداره جلسات شورا را در مواقع ضروری بر عهده خواهد داشت، ادامه داد: برگزاری شایسته این کنگره بزرگ می‌تواند یک الگو در سطح کشور باشد تا همگان از دستاورد‌های آن استفاده کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: آثار ماندگاری از این کنگره می‌تواند در سطح خراسان رضوی بر جای بماند که برای نسل‌های بعدی خاطره خوبی داشته باشد، بنابراین باید پیش بینی شود تا در مشهد هم مکان‌هایی برای بزرگداشت شهداء به عنوان نماد ساخته شود.
 
انتهای پیام// ز.م
 

کنگره ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی در مهرماه سال ۱۴۰۰ برگزار می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر