کد خبر: ۷۱۲۹۷۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
کد خبر : ۷۱۲۹۷۸۷

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اعزام کاروان سلامت هلال احمر به روستای «بویک» از توابع بیرجند خبر داد و گفت: ۱۰۰ نفر از بانوان از خدمات این کاروان بهره مند شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، شهریاری با اشاره به محرومیت روستا‌های خراسان جنوبی گفت: در راستای تحقق اهداف والای جمعیت هلال احمر مبنی بر حمایت از زندگی و سلامت جامعه، در ایام مختلف سال تیم‌های کاروان سلامت به مناطق محروم و کم برخوردار استان اعزام می‌شوند.

او از اعزام کاروان سلامت به مناسبت هفته سلامت بانوان به روستای بویک از بخش شاخنات شهرستان بیرجند خبر داد و افزود: این کاروان به ارائه خدمات مختلفی اعم از درمانی، آموزشی و فرهنگی در بین بانوان روستا پرداختند.

شهریاری با بیان اینکه قریب به ۱۰۰ نفر از بانوان توسط افراد این تیم ویزیت شدند، اظهار کرد: همچنین ۱۰۰ بسته ست بهداشتی به ارزش پنج میلیون تومان بین بانوان این روستا توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: طی مدت فعالیت این کاروان آموزش‌هایی پیرامون مقابله با بیماری‌های همچون فشار خون، دیابت، قلبی و ریوی به علاقه‌مندان ارائه شد.

بنا به گفته وی چهار نفر در قالب تیم درمانی کاروان شامل پزشک عمومی، متخصص زنان، ماما و پرستار در این روستا به ارائه خدمت پرداختند.

شهریاری با بیان اینکه این کاروان با همکاری دفتر امور بانوان استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر برگزار شده است، افزود: دارو‌های مورد نیاز به ارزش ۵ میلیون تومان در اختیار بیماران قرار گرفت.

وی اظهار کرد: بدون شک اقدامات ارزشمند اعضای کاروان سلامت در نقاط مختلف استان همواره در ذهن و دل مردم ماندگار و دعای خیرآنان بدرقه تلاشگران این عرصه خواهد بود.

انتهای پیام/ ط آ

اقدامات اعضای کاروان سلامت در نقاط مختلف استان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر