کد خبر: ۷۱۲۹۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
کد خبر : ۷۱۲۹۸۱۰

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی از بهره برداری سد سیاهو تا دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، امامی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: سد سیاهو با ظرفیت ۱۷ میلیون متر مکعب یکی از مصوبات سفر هیئت دولت به خراسان جنوبی بود که در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

او کنترل، تنظیم و ذخیره ‌سازی سالانه ۴.۶ میلیون مترمکعب روان آب را از جمله اهداف اجرای این طرح دانست و گفت: تاکنون بخش زیادی از این پروژه اجرا شده و راه اندازی برخی واحدهای جزئی باقی مانده است که به زودی به اتمام می رسد.

تأمین اعتبار ۱۷ میلیارد تومانی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری تأمین اعتبار ۱۷ میلیارد تومان برای اجرای این پروزه انجام شده است، افزود: با توجه به تزریق این اعتبار تلاش می شود این پروژه تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

امامی ادامه داد: تلاش می کنیم با اعتبار موجود پروژه را اجرا کنیم و در صورت باقی ماندن بخشی از مطالبات سال آینده آن را پرداخت خواهیم کرد.

او یادآور شد: سد مخزنی سیاهو در فاصله ۱۳۰ کیلومتری بیرجند و ۶۷ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان سربیشه بر روی رودخانه سیاهو با مساحت حوضه آبریز سه هزار و ۲۸ کیلومتر مربع احداث می شود.      

فاز دوم طرح آبرسانی به بیرجند تا دو سال آینده

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی در ارتباط با پروژه آبرسانی به بیرجند نیز گفت: فاز نخست این پروژه چندی پیش با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

امامی با بیان اینکه فاز دوم این پروژه از دشت مختاران توسط پیمانکار در حال انجام است، عنوان داشت: در صورت خرید لوله ۵۰ کیلومتر دیگر خط انتقال در فاز دوم اجرا می شود.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم این پروژه نیز تا دو سال آتی به اتمام برسد.

انتهای پیام / ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر