کد خبر: ۷۱۲۹۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان گفت: بندرچابهار با موقعیت مناسب و دسترسی به آب‌های آزاد ظرفیت مناسبی برای ورود کالای اساسی کشور است.

بندرچابهار ظرفیت مناسبی برای ورود کالای اساسی کشور استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  حیدر میرزایی مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان در بازدید از بندر شهیدبهشتی و دیدار با مسئولان چابهار اظهار داشت: زیرساخت‌های خوبی در چابهار برای ورود انواع کالا ایجاد شده و امیدواریم روند ورود، خروج کالا و ترخیص به موقع انجام و بخشی از نیازهای سیستان وبلوچستان و کشور از این بندر تامین شود.

او  بیان کرد: تعزیرات حکومتی به عنوان تنها دستگاه قضائی در اختیار دولت با تمام توان با تخلفات و متخلفان برخورد می‌کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: برای مبارزه با تخلفات به حمایت و همیاری تمامی دستگاه‌ها بویژه فرمانداری‌ها نیاز داریم تا به بهترین شکل جلوی سودجویی متخلفان اقتصادی گرفته شود.

او تصریح کرد: اکثر کالاهای قاچاق از طریق مرز دریایی شهرستان چابهار مربوط به لوازم خانگی است.

۶ کشتی حامل کالای اساسی در بندر پهلو گرفته است 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: در ۲ ماه اخیر ۶ کشتی حامل کالای اساسی در مجموع با ظرفیت ۳۴۰ هزار تن در این بندر پهلو گرفته و عملیات تخلیه و بارگیری نیز با نرم مثبتی در حال انجام است.

بهروز آقایی افزود: با توجه به زیرساخت‌های مناسب تخلیه و بارگیری و به منظور جلوگیری از رسوب کالا و بهره‌مندی مردم از کالاهای وارداتی بیش‌از ۷۰ درصد کالاهای تخلیه شده بارگیری و از بندر خارج شده است.

او  با اشاره به ظرفیت تخلیه روزانه ۱۲ هزار تن کالا در بندر چابهار و خروج ۲ هزار و ۵۰۰ تن کالای اساسی در روز خاطرنشان کرد: انتقال کالاهای اساسی از مسیر بندر چابهار باعث کاهش قیمت‌ها و ترافیک کشتی‌های در نوبت انتظار تخلیه در دیگر بنادر جنوبی کشور می‌شود.

معاون استاندار سیستان وبلوچستان وفرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز اظهار داشت: چابهار بهترین موقعیت و ظرفیت برای ورود کالای اساسی را دارد و زیرساخت‌ها نیز در این زمینه در حال فراهم شدن است.

رحمدل بامری افزود: چابهار با وجود داشتن ظرفیت‌های فراوان اقتصادی و تجاری در کنار آن معضل حاشیه نشینی در اطراف شهر چابهار دارد که به یکی از معضلات جدی تبدیل شده و مشکلاتی در حوزه‌های مختلف از جمله مسائل، اجتماعی و فرهنگی را به دنبال داشته است.

وی گفت: بالاترین صید کشور را در چابهار داریم اما قیمت ماهی در این شهرستان بسیار بالاست زیرا برخی مسائل به خوبی مدیریت نشده است.

فرماندار چابهار گفت: عرضه بسیاری از کالاها در چابهار انحصاری برای افراد خاص شده که این خود رقابت را از بین برده و ما به دنبال شکستن این انحصارها هستیم.

او  ادامه داد: عملکرد تعزیرات حکومتی در بررسی و نظارت بر بازار و مبارزه با قاچاق کالا و ارز قابل قبول است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان در سفر به چابهار و کنارک از ظرفیت‌های اقتصادی، ترانزیتی، شیلاتی و گردشگری این مناطق ساحلی بازدید و در دیدارهایی با مدیرعامل منطقه آزادچابهار، فرمانداران و شهرداران، مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی و اعضای شورای اسلامی شهر کنارک و چابهار دیدار و در نشست‌های جداگانه مسائل،مشکلات وظرفیت‌های اقتصادی را بررسی کردند.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر