کد خبر: ۷۱۳۰۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
کد خبر : ۷۱۳۰۵۵۰

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح «جی. تی. پی. پی» کوچک به عنوان طرح توسعه پتروشیمی خراسان در بجنورد اجرا می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،  هادی قوامی رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جی. تی. پی. پی کوچک جایگزین طرح جی. تی. پی. پی اولیه است که در سفر رئیس جمهور به این استان در سال ۹۴، کلنگ زنی شد.

قوامی افزود: جی. تی. پی. پی طرح صنعتی است که براساس آن گاز طبیعی به پلی پروپیلن تبدیل می‌شود؛ اجرای این طرح در خراسان شمالی حدود ۱۰ هزار فرصت اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند و در مراحل ساختمان و نصب طرح پروپیلن، طرح عظیم صنعتی، بیش از سه هزار نفر نیروی متخصص و ماهر مورد نیاز است.

او گفت: این طرح از جمله صنایع تبدیلی مادر در حوزه گاز است که زمینه اشتغال بسیاری از متخصصان و دانش‌آموختگان صنعت را فراهم می‌سازد و با راه اندازی کارخانه مذکور تحول بزرگی در اقتصاد خراسان شمالی و منطقه روی می‌دهد.

قرار است، طرح جی. تی. پی. پی کوچک پتروشیمی خراسان در زمینی به مساحت ۸۰ هکتار ساخته شود که این طرح دارای سه واحد تولیدی متانول با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن پروپیلن است.

پلی پروپیلن در ساخت قطعات با قالب‌های تزریقی از جمله صنعت خودرو، نخ و الیاف، کیسه گونی، حصیر‌های پلاستیکی، لوازم پزشکی و قطعات صنعتی کاربرد دارد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در باره تامین منابع مالی طرح جی. تی. پی. پی کوچک در پتروشیمی خراسان گفت: بر اساس قول‌های داده شده ۷۰۰ میلیون یورو برای اجرای این طرح تامین می‌شود.
انتهای پیام/ط
منبع/ایرنا


طرح توسعه پتروشیمی خراسان اجرا می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر