کد خبر: ۷۱۳۰۹۳۷
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
کد خبر : ۷۱۳۰۹۳۷

معاون فرماندار باغملک گفت: همکاری انجمن‌ها و ادارات در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش مهمی دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان باغملک با محوریت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور علی محمد زنگنه معاون سیاسی فرماندار باغملک و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی در محل فرمانداری برگزار شد.

علی محمد زنگنه معاون فرماندار باغملک در ابتدای جلسه، عملکرد اداره کتابخانه‌های عمومی، مقوله کتاب و کتابخوانی را بسیار با اهمیت دانست و جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواستار همکاری همه اعضای انجمن وسایر ادارات با اداره کتابخانه‌های عمومی شد.

او افزود: کتاب و کتابخوانی در سلامت روح، روان و اخلاق جامعه نقش موثری دارد و یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت جوامع و کشور‌ها محسوب می‌شود، کتاب هویت جامعه اسلامی و ایرانی ماست و باید فرهنگ سازی کتاب خوانی از سنین کودکی با مشارکت اداره آموزش و پرورش با جدیت انجام شود.

در ادامه ایرج کمائی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی باغملک ضمن تبریک فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی، به تشریح برنامه‌های این هفته پرداخت و بیان داشت: برنامه‌های هفته کتاب فرصتی مناسب جهت معرفی و اهمیت جایگاه والای مطالعه و کتابخوانی برشمرد و ابراز امیدواری کرد بتوان از این فرصت در راستای گسترش بیش از پیش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهرستان بهره بگیریم.

او اظهار کرد: برپایی نمایشگاه یکهزار عنوانی کتاب، رونمایی از آثار نویسندگان بومی، عضویت رایگان درکتابخانه عمومی در هفته کتاب وکتابخوانی، تقدیر از اعضای فعال کتابخانه، مسابقه کتابخوانی، نواختن زنگ کتابخوانی در یکی از مدارس شهرستان، اهداء کتاب وشاخه گل به بیماران بستری در بخش اطفال بیمارستان، اجرای نمایش عروسکی در یکی از مدارس و بازدید دانش آموزان و دانشجویان از کتابخانه‌های عمومی بخشی از برنامه‌های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب وکتابخوانی است.

در پایان دیگر اعضای انجمن به ارائه پیشنهاداتی در خصوص اجرای هر چه بهتر برنامه‌های هفته کتاب و شیوه‌های ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان پرداختند و مصوب شد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک برنامه مشترک با اداره کتابخانه‌های عمومی در هفته کتاب داشته باشد و همچنین اداره آموزش پرورش، دانشگاه پیام نورو دانشگاه آزاد باغملک نسبت به عضویت رایگان دانش آموزان و دانشجویان به مناسبت هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اقدام نمایند.

در پایان جلسه با پیشنهاد زنگنه معاونت سیاسی فرماندار، اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی همراه فرماندار و معاونت فرمانداری از نمایشگاه کتاب مستقر در کتابخانه عمومی ارمغان بازدید کردند.

انتهای پیام/گ

لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر