کد خبر: ۷۱۳۱۰۲۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
کد خبر : ۷۱۳۱۰۲۴
گروه : همدان » همدان

امسال ۷ سالن در همدان و ۸ آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری در شهرستان‌ها، میزبان تماشاچیان نمایش‌های جشنواره بیست و ششم هستند.

هفت سالن همدان، میزبان تماشاچیان نمایش‌های جشنواره بیست و ششمبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، محمدرضا جوادی، قائم‌مقام بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه نمایش‌های جشنواره بیست و ششم در هفت سالن در سطح شهر همدان اجرا خواهد شد، اظهار کرد: ظرفیت سالن‌های نمایش در شهر همدان در ایام جشنواره به یک هزار و ۵۰۸ صندلی می‌رسد که با احتساب سالن‌های هشت شهرستان استان به بیش از سه هزار و ۵۰۰ صندلی خواهد رسید.

اوادامه داد: سالن اصلی مجتمع بوعلی با ۵۰۰ صندلی، سالن پلاتوی این مجتمع با ۷۰ صندلی و پلاتوی عبادی با ظرفیت ۴۰ صندلی میزبان تماشاچیان تئاتر خواهد بود.

جوادی همچنین بیان کرد: ظرفیت تالار فجر ۲۲۹ نفر، کانون مهدیه ۲۶۴ نفر، سالن اصلی مجتمع شهید آوینی ۲۳۶ نفر، سالن پلاتوی این مجتمع ۷۹ نفر و سالن آمفی‌تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ۹۰ نفر است.

او در ادامه یادآور شد: کارگاه‌های آموزشی جشنواره بیست و ششم در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سالن آمفی تئاتر اداره کل محیط زیست برگزار خواهد شد.

جوادی با بیان اینکه نمایش‌ها در هشت سالن در هشت شهرستان استان نیز اجرا می‌شود، گفت: ظرفیت تقریبی هریک از این سالن‌ها به ۲۵۰ نفر می‌رسد.

قائم‌مقام رئیس جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با اشاره به بلیت‌فروشی الکترونیکی این دوره از جشنواره، خاطرنشان کرد: اجرای نوبت صبح نمایش‌ها به دانش‌آموزان مدارس نواحی همدان اختصاص دارد و سالن‌ها در نوبت بعدازظهر میزبان کودکان، نوجوانان و خانواده‌هایشان خواهند بود.
او اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، نمایش‌های بخش‌های کودک، نوجوان و بین‌الملل در سه سانس ۱۰:۳۰ صبح و ۱۵ و ۱۷ بعداز ظهر و بخش خردسال در سانس‌های ۱۰ و ۱۱ صبح و همچنین ۱۵ و ۱۷ بعداز ظهر اجرا خواهد شد.


جوادی اضافه کرد: بخشی از نمایش‌های بخش خردسال در سالن آمفی تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و بخشی دیگر در پلاتو عبادی به اجرا درخواهد آمد.

انتهای پیام/ج

هفت سالن همدان، میزبان تماشاچیان نمایش‌های جشنواره بیست و ششم هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر