کد خبر: ۷۱۳۱۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
کد خبر : ۷۱۳۱۶۹۲
آیت الله علم الهدی:

امام جمعه مشهد گفت: فساد اقتصادی ویروس مهلکی است که جان و امنیت و ناموس مردم را هدف گرفته است، یک مفسد که دنبال چاپیدن و دزدیدن است تنها بر پیکر دارایی مردم ضربه نزده بلکه این مفسد این ثروت انبوه را جز برای عیاشی و زندگی مرفه نمی‌خواهد.

مصرف بی باکانه درآمد حلال با تقوا مغایرت دارد/ مشکل زوجین بعد از ازدواج، نبود برنامه ریزی در مصرف است
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت الله سیداحمد علم الهدی امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه در خطبه نخست به مصادیق تقوا اشاره می‌کنیم، گفت: اینکه انسان در زندگی یک درآمد حلال و پاک داشته باشد، اما در مقام مصرف بی باکانه مصرف کند با تقوا سازگار نیست.

او  با بیان اینکه همان طور که در کسب درآمد حلال، تقوا لازم است در مصرف هم رعایت تقوا ضروری است، به زوجین جوان تاکید کرد: یکی از مشکلات خانوادگی زوجین بعد از ازدواج، نبود برنامه ریزی در مصرف است.
 
امام جمعه مشهد مقدس گفت: یک دختر و پسر زمانی که زندگی خود را آغاز می‌کنند هر دو در بستر زندگی تجرد خود رفاه دارند، که پس از ازدواج باید به این نکته توجه کنند که زندگی ۴۰ ساله والدین شان از نظر رفاه قطعا با زندگی تازه شکل گرفته آنان تفاوت دارد.

آیت الله علم الهدی افزود: در جامعه اگر گروه پولدار با تجمل جامعه را برهم بزنند، جوانان نیز به زندگی فعلی خود راضی نخواهند بود و این مسئله نظام اقتصادی جامعه را به‌هم می‌ریزد.

او در ادامه با اشاره به ایام سرور و شادی اهل بیت (ع)، ادامه داد: ملاک سرور و شادی ما آغاز امامت وجود مقدس امام زمان (عج) است، اما برادران و خواهران این روز‌های که بر امام زمان (عج) می‌گذشت در سیره و زندگانی هیچ امامی پیش نیامد، زیرا هیچ امامی در آغاز امامتش در ظاهر در شکل یک فرد ۵ ساله، آواره بیابان، بی‌خانه و بی‌سامان نشد، در عین شادی این روز‌ها به این نکات توجه داشته باشید.

امام جمعه مشهد با اشاره به هفته وحدت و اینکه وحدت باید دارای معیاری باشد، گفت: وحدت، محور می‌خواهد و آن محوری که امروز سبب می‌شود همه فرق اسلامی و همه اقوام و مذاهب کنار هم باشند اقتضا می‌کند همه مسلمانان جهان در هر شرایط و بینش و هر مذهبی کنار هم باشند و هماهنگ باشند و از حریم پیامبر (ص) و اسلام در مقابل دشمن بایستند و دشمن اسلام را نابود کنند.

آیت الله علم الهدی  با بیان این نکته که به برکت امام هشتم (ع) در این شهر برکاتی در هفته اخیر داشتیم، افزود: باید به این برکات توجه کرد؛ از ریاست سازمان صدا و سیما باید تشکر کرد که زمینه HD شدن شبکه خراسان را فراهم کرد و امیدواریم این مسئله سبب شود همه کشور و جهان در زیر پوشش فرهنگ ثامن‌الائمه (ع) قرار بگیرند.

او تصریح کرد: برکت دیگری که داشتیم و امروز نیز ادامه دارد، حضور پربرکت ریاست قوه قضائیه و اولیا و متولیان قضایی کشور در این نماز جمعه و در شهر مشهد است با تشکر از زحمات ارزشمند و ابتکارات قابل توجه قوه قضائیه در مبارزه با فساد باید گفت آن چه برای ما قابل توجه است و قانون اساسی نیز اصرار دارد مسئله شفاف‌سازی در پیگیری مبارزه با فساد است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: همه کسانی که در این کشور هستند نوکر مردم هستند و اصل مردم هستند و خادم و نوکر مردم هستیم؛ نوکر وقتی برای اربابش کار می‌کند باید برای اربابش شفاف‌سازی کند؛ فساد اقتصادی ویروس مهلکی است که جان و امنیت و ناموس مردم را هدف گرفته است؛ فساد یک ویروس اقتصادی است؛ یک مفسد که دنبال چاپیدن و دزدیدن است تنها بر پیکر دارایی مردم ضربه نزده بلکه این مفسد این ثروت انبوه را جز برای عیاشی و زندگی مرفه نمی‌خواهد.
 آیت لله علم الهدی افزود: مفسد دنبال فساد اقتصادی، ولنگاری و چشم دوختن به ناموس بی‌گناه و مظلوم مردم است؛ مفسد یک عنصر ناپاک است که باید برای این مردم جانی و خائن به مالشان مشخص شود؛ برخی زمزمه‌های مسموم برای جلوگیری از این حرکت مجاهدانه قوه قضائیه برای این است که در مملکتی دزد بگیری شروع شده یک وقت گریبان خود این‌ها به عنوان دزد گیر نیفتد؛ می‌گویند فساد را که علنی می‌کنید سبب نومیدی مردم می‌شود در حالی که برعکس است، شما مردم را نادان فرض کرده‌اید، مردم خوب می‌فهمند؛ دزدی‌ها را مردم خوب می‌دانند.

او تصریح کرد: مردم می‌بینند که بعضا اولیات زندگی خود را ندارند، اما فلانی هر روز بر برق اتومبیلش و ثروتش افزوده می‌شود و می‌فهمد دزد است، اگر دزد نبود این طور نبود که عده‌ای به نان شب محتاج باشند اگر دزدبگیر در این مملکت پیدا نشد مردم نومید می‌شوند، اما دزدبگیر پیدا شود مردم امیدوار می‌شوند می‌گویند این حرکت سرمایه‌دار را فراری می‌دهد، سرمایه‌دار دنبال سود حلال است یا می‌خواهد به دزدان اضافه شود. سرمایه‌داری که می‌خواهد بر دزد‌ها اضافه شود بهتر که فرار کند.

امام جمعه مشهد مقدس گفت: سرمایه‌دار باتقوا و متدین و سرمایه‌دار حلال‌خور و پاک و مقدسی که می‌خواهد سرمایه‌اش را به‌کار گیرد و رزق و سود حلال بدست بیاورد وقتی می‌فهمد مملکت جای دزدی نیست بیشتر تشویق می‌شود و می‌داند پولش را کسی نمی‌دزدد. این مسئله دزد را فراری می‌دهد. مطلق جریانات و طرح‌ها و لوایحی که شفاف‌سازی زیر سوال ببرد از نظر مردم ما تولید سوءظن می‌کند.

آیت الله علم الهدی با انتقاد از طرح اخیر مجلس با عنوان منع پخش اعترافات متهمان از صدا و سیما و رسانه ملی، افزود: این ضدشفاف‌سازی است؛ یک آدمی محور رسانه‌ای ضدانقلاب و استکبار بوده و ایثارگران جان برکف سپاه این را گرفتند و از چنگ تمام دستگاه‌های اطلاعاتی و جاسوسی دنیا گرفتند، این عنصر این چنینی که در هر جلسه‌ای مسئولان می‌نشستند خبرش را وارونه پخش می‌کرده، اگر افشاگری کرد و عناصر و عوامل خبررسان را برملا کرد مردم نباید بفهمند؟ مردم خائن‌شناس نباشند؟ اگر با دوز و کلک همین خائن در دستگاه مجریه و مقننه و قضائیه نفوذ کرد چه؟

او ادامه داد: این منع شفافیت سبب خواهد شد برای مردم مسائل روشن نباشد، امتیاز کشور ما دو چیز است: یکی اینکه مردم ما در سایه رهنمود‌های حجت امام زمان (عج) هوشیار هستند؛ امتیاز دوم کشور ما این است که مردم خودشان برای خودشان تصمیم می‌گیرند؛ هیچ مملکتی در دنیا نیست که مردم مملکت خودشان برای خودشان تصمیم بگیرند، حتی در آمریکا نیز لابی صهیونیسم تصمیم می‌گیرد. ۴۵ میلیون آدم در آمریکا نان شب ندارند و هستی و ثروتشان زیر پای صهیونیست‌هاست.
 
انتهای پیام//ف.س
 

مصرف بی باکانه درآمد حلال با تقوا مغایرت دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر