کد خبر: ۷۱۳۱۹۳۶
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
کد خبر : ۷۱۳۱۹۳۶
گروه : گیلان » رشت
نماینده ولی فقیه در گیلان:

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: ائمه جمعه در انتخابات فردی را شاخص نکنند بلکه شاخصه‌های یک نماینده انقلابی را برای مردم بیان کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه‌های نماز جمعه رشت  با گرامیداشت فرارسیدن هفته وحدت گفت: شیعه و سنی باید در کنار هم در صلح و سازش زندگی کنند و بر اساس روایات معصومین خواندن نماز در کنار اهل سنت، حضور بر سر جنازه‌های آنان، عیادت از بیماران آن‌ها و روابط متقابل حسنه شیعیان با اهل تسنن، سفارش شده است.

او با بیان اینکه ائمه پیشگامان ایجادکننده وحدت بودند، افزود: از برخی از افراد تعجب می‌کنم که به سفارش معصومین در وحدت شیعیان با اهل تسنن توجه نکرده و لزوم وحدت شیعه و سنی را در نظر نمی‌گیرند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اتفاقات اخیر لبنان گفت: در سخنی با برادران و خواهران لبنان می‌گویم که برخی از شخصیت‌ها در لبنان قابل‌اتکا و که تنها پناهگاه مردم لبنان پناه بردن به سید مؤمن و مدیر یعنی سید حسن نصرالله است.

آیت‌الله رسول فلاحتی با بیان اینکه عدم گردش نخبگانی در لبنان یکی از مشکلات موجود در لبنان است، افزود: در کشور ما نیز تأکید رهبری مبنی بر انتخاب مسؤول جوان حزب‌اللهی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

او با اشاره به تلاش برخی در ماه‌های اخیر برای مطرح کردن مسئله "سازش و چالش" گفت: عقل، وحی و نقد دلایل منطقی است که مقاومت و حتی چالش را بر سازش ارجح می‌کند، از طرفی تجربه ۴۰ ساله و تجربه کهن ایران می‌گوید که اعتماد ثمری ندارد.

خطیب جمعه رشت با تأکید بر خیانت همیشگی آمریکا به ملت ایران افزود: آیا این عاقلانه است که در این شرایط کنونی باز به آمریکا اعتماد کرد درصورتی‌که ما عاقلانه، منتقدانه و با منطقی آرام و ارائه راهکارها سخن می‌گوییم که برخورد آمریکا با ملت ایران ازجمله برجام نمی‌تواند دلیلی بر اعتماد دوباره به آن‌ها باشد.

آیت الله فلاحتی با ابراز تعجب از کسانی که باوجود دیدن همه صدماتی که آمریکا به ایران زده، می‌گویند سازش کنیم، گفت: در بحث هسته‌ای این تعطیلی‌های فزاینده‌ای که برای ایران به وجود آمد چه ثمری داشته است؛ آیا عاقلانه است دوباره به آن‌ها اعتماد کرد.

او با بیان اینکه این امیدواری و اعتماد به اروپایی مبنی بر انجام تعهدشان اصلاً قابل‌پذیرش نیست، افزود: مقاومت، برای ملت عزت می‌آورد، خداوند در آیات نیز عدم سازش با دشمنان را دستور داده تا عزت ارمغان مسلمان باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه در جلسه ائمه جمعه تأکید کردیم که ائمه جمعه در انتخابات انگشت روی کسی نگذارند، گفت: مردم خوب می‌دانند و خوب می‌فهمند، نباید در مقابل آن‌ها دست روی کسی گذاشت اما می‌توان ویژگی‌های یک نماینده انقلابی که دارای شاخص‌های انقلابی باشد را برای مردم بیان کرد.

آیت الله فلاحتی با تأکید بر اینکه در خطبه‌های نماز جمعه ویژگی‌های نمایندگان شاخص انقلابی را بیان خواهیم کرد، گفت: نماینده باید اهل تقوا، اهل دیانت، مؤمن به آرمان‌های انقلاب باشد و خود باید انقلابی بوده و انقلابی عمل کند.

او با اشاره به دو مقوله تشویق و تنبیه در نظام تربیتی اسلام افزود: تشویق اولویت بر تنبیه دارد، از طرفی تنبیه اصلاً به معنای تنبیه فیزیکی نیست، بلکه خم کردن ابروان در برخورد با ناهنجاری یا ندادن نمره از جانب معلم برای دانش‌آموز، از مقوله‌های تنبیه می‌باشد.

انتهای پیام/اص

خطبه های نماز جمعه رشت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر