کد خبر: ۷۱۳۲۱۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
کد خبر : ۷۱۳۲۱۴۰

نیکولا استورجن گفت: جانسون برای مردم اسکاتلند در تعیین سرنوشتشان حقی قائل نیست، اما مردم اسکاتلند برای تحقق آرمان خود مبارزه خواهند کرد.

رهبر حزب ملی اسکاتلند: باید برای جدایی از انگلیس تلاش کنیمبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نیکولا استورجن، رهبر حزب ملی اسکاتلند در واکنش به مخالفت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با برگزاری همه پرسی استقلال اسکاتلند از انگلیس گفت: جانسون برای مردم اسکاتلند در تعیین سرنوشتشان حقی قائل نیست، اما مردم اسکاتلند برای تحقق آرمان خود مبارزه خواهند کرد.

استورجن در نشست خبری حزب ملی اسکاتلند در شهر ادینبورو، انتخابات عمومی پیش رو در انگلیس را "مهم‌ترین انتخابات در عمر ما" توصیف و خلاصی از روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت را در کنار همه پرسی جدایی از انگلیس اولویت این حزب اعلام کرد.

وی درباره بوریس جانسون، رهبر حزب محافظه کار گفت این مرد، سخنانش جدی نیست و حزب ملی اسکاتلند، هیچ گاه از یک دولت محافظه کار، در صورت کسب نشدن اکثریت کرسی‌های مجلس و تشکیل دولت ائتلافی، حمایت نخواهد کرد.

استورجن به مردم اسکاتلند گفت: اگر از بحران موجود خسته اید، برای رهایی از برگزیت، به حزب ملی اسکاتلند رای دهید.

وی همچنین با رد حمایت از جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر نیز گفت: رای دهندگان ناراضی از رهبری جرمی کوربین نیز باید به حزب ملی اسکاتلند رای دهند.

به گفته نیکولا استورجن، حزب ملی اسکاتلند برای لغو روند برگزیت، اقدام خواهد کرد و تاکید کرد مردم اسکاتلند باید سرنوشت خود را در دست گیرند.

وی پیشنهاد کرد حزب کارگر، از استقلال اسکاتلند حمایت کند، زیرا به گفته وی، جرمی کوربین در سراسر جهان، از حق مردم برای تعیین آینده خود حمایت می‌کند و عجیب خواهد بود اگر حق اسکاتلندی‌ها را نادیده بگیرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر