کد خبر: ۷۱۳۲۹۵۹
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
کد خبر : ۷۱۳۲۹۵۹
گروه : ایلام » ایلام
استاندار ایلام عنوان کرد؛

استاندار ایلام گفت:موفقیت‌های حاصل شده در استان در حوزه‌های مختلف نتیجه وحدت و همدلی مردم با مسئولان و مجموعه دلسوزان استان است.

موفقیت‌های حاصل شده در استان ایلام نتیجه وحدت و همدلی مردم با مسئولانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ،قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: استان ایلام علی رغم اینکه یک استان مرزی هست و در محدوده نقاط حساس در حوزه مواد مخدر است، اما خوشبختانه از پاک‌ترین استان‌ها در کشور است.

او در ادامه به رتبه ۲ استان در ارزیابی‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور اشاره کرد و افزود: به یقین این موفقیت و دیگر اتفاقات مثبت استان حاصل و نتیجه وحدت و همدلی مردم با مسئولان و مجموعه دلسوزان استان است.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: در این زمینه لازم است از مجموعه دستگاه‌های درگیر در کار بویژه از دستگاه قضا، نیروی انتطامی، سپاه و اطلاعات تشکر کنم.

استاندار ایلام در ادامه به حماسه بزرگ اربعین ۹۸ اشاره کرد و گفت: مردم و مسئولان استان در یک کلام کاری کردند کارستان تا برگ زرین دیگری بر افتخارات استان در اربعین امسال افزوده شود.

او یادآورشد: امروز دیگر ایلام یک استان بزرگ و تاثیر گذار در معادلات کشور است بطوری که استان در کنگره بزرگ اربعین که بزرگترین همایش مذهبی جهان بشمار می‌رود ظرفیت و توانمندی خود را در پوشش بیش از ۶۲ درصد تردد‌ها را یک بار دیگر به منصه ظهور گذاشت.

سلیمانی دشتکی در ادامه به تردد بیش از ۳۲۶ هزار نفر در یک شبانه روز از مرز مهران اشاره و اعلام کرد: حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تردد در محرم و صفر از مرز مهران داشته ایم که از این میزان ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تردد در ماه صفر صورت پذیرفته است.

او اظهار کرد: امروز استان ایلام به افتخاری برای کشور در عرصه‌های ملی و جهانی مبدل شده است و این را مدیون وحدت و همدلی بی نظیری هستیم که در استان وجود دارد.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: طبق گزارش مرکز آمار ایران در تابستان امسال نرخ بیکاری استان به ۸.۷ درصد رسیده است که نسبت به مدت مشابه ۳ درصد کمتر و نسبت به سال ۹۶ حدود ۴ درصد کمتر شده است.

او عنوان کرد: همچنین بر اساس ارزیابی‌های بعمل آمده در حوزه سرمایه گذاری استان ایلام با بیش از ۲۰۰ درصد سرمایه گذاری در صدر میزان سرمایه گذاری در چهار ماهه نخست امسال در کشور قرار گرفته است.

استاندار ایلام تاکید کرد: بطور مثال در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، وزارت نفت ظرف یکسال گذشته حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری کرده است که از آن جمله می‌توان به پروژه‌های مهم لرزه نگاری در ایوان و آبدانان و دهلران با یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اشاره کرد.

او بیان کرد: بعد از سال‌ها تلاش، پتروشیمی دهلران با سرمایه گذاری حدود ۵۸۰ میلیون دلار و میادین آبان و پایدار با سرمایه گذاری حدود ۷۰۰ میلیون دلار در حال انجام است.

انتهای پیام/ د

صحبت های استاندار ایلام در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر