کد خبر: ۷۱۳۲۹۹۰
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
کد خبر : ۷۱۳۲۹۹۰

معاون مهندسی و عمران این اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تمدید مجوز بهره برداری از بندر‌های صیادی خور دورق و سمایلی خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مجوز‌های بهره برداری از بندر‌های صیادی خور دورق و خورسمایلی متعلق به سازمان شیلات ایران با تأیید اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و برابر با الزامات و مقررات ملی و بین المللی، توسط سازمان بنادر و دریانوردی ۱۲ آبان ماه سال جاری تمدید شد.

صدراله بهرامی معاون مهندسی و عمران این اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: به منظور رعایت الزامات قانونی ناظر برساخت و بهره برداری از سازه‌ها و تأسیسات ساحلی و اخذ استعلامات لازم از مراجع ذیربط، حسب قوانین و مقررات جاری، مجوز بهره برداری از بندر‌های خور دورق و خور سمایلی با کاربری صیادی توسط سازمان بنادر و دریانوردی به مدت ۲ سال تمدید گردید.

او با اشاره به بند ۲۲ ماده ۳ فصل دوم آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی که بر لزوم اخذ مجوز‌های لازم جهت احداث و بهره برداری از سازه‌های ساحلی و دریایی تأکید می‌کند، بیان داشت: این تمدید مجوز حسب اعمال حاکمیت در عرصه‌ی سواحل صورت گرفته و همه‌ فعالان اقتصادی در حوزه‌ی سواحل و بنادر ملزم به رعایت قوانین و اخذ مجوز هر گونه فعالیت هستند.

بهرامی تصریح کرد: ارگان‌ها و مراجع قانونی فقط می‌توانند به پروژه‌ها و تأسیساتی که مبادرت به اخذ مجوز نموده اند، تسهیلات ارائه نموده و از این مزیت برخوردار شوند.

به منظور اعمال حاکمیت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بر تمامی فعالیت‌ها در سواحل و به منظور ساماندهی سواحل استان خوزستان و همچنین عمل به مسئولیت اجتماعی برای پایداری و گسترش فرصت‌های اشتغال، مجوز‌های لازم، پس از بررسی‌های کارشناسی توسط سازمان بنادر و دریانوردی صادر می‌گردند.

انتهای پیام/گ

بهره برداری از بندر‌های صیادی آزاد است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر