کد خبر: ۷۱۳۳۰۹۹
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
کد خبر : ۷۱۳۳۰۹۹
گروه : ایلام » ایلام

مهم‌ترین حوادث امروز هجدهم آبان ماه را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف ۴فقره سرقت در چرداول/به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ،مهم‌ترین حوادث امروز هجدهم آبان ماه را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 

کشف ۴فقره سرقت در چرداول

فرمانده انتظامی چرداول از دستگیری یک نفر سارق و کشف۴ فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ قدرت رضایی فرمانده انتظامی چرداول گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم برق و تجهیزات آب رسانی مزارع این شهرستان مراتب به صورت ویژه در دستور کار این انتظامی قرار گرفت.

او افزود: با انجام کار اطلاعاتی و تلاش ماموران انتظامی شهرستان یک نفر متهم در این زمینه شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان چرداول بیان کرد: در بازجوئی‌های اولیه، متهم به ۳فقره سرقت از سیم برق چاه‌های کشاورزی و یک فقره سرقت باطری خودرو اعتراف کرد.

سرهنگ رضایی در خاتمه ضمن تقدیر و قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس از صاحبان باغات و مزارع خواست: در نگهداری تجهیزات کشاورزی به خصوص موتور، پمپ‌های آب و. دقت لازم را داشته باشند و از رها نمودن اینگونه تجهیزات بدون نگهبان و یا حفاظ مناسب خود داری کنند.

 

دستگیری ۲۸۷ معتاد متجاهر در استان ایلام

مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: ۲۸۷ معتاد متجاهر بر اساس دستور قضایی در استان شناسایی و دستگیر شده اند.

زهرا همتی مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: ۲ هزار و ۸۸۵ معتاد در استان شناسایی و دستگیر شده اند که بر اساس حکم قضایی ۲۸۷ نفر آنان معتاد متجاهر هستند.

او افزود: این افراد تحویل بهزیستی شده اند تا در اردوگاه‌های ترک اعتیاد درمان شوند، بهزیستی برای هر نفر آنان هفت میلیون ریال در ماه به کمپ‌های ترک اعتیاد پول پرداخت می‌کند.

مدیرکل بهزیستی ایلام یادآور شد: امسال از سوی شورای مبارزه با مواد مخدر به مرکز اعلام شده که هیچ معتاد متجاهری در استان وجود ندارد شورای مرکزی مبارزه با مواد مخدر هم هیچ اعتباری برای درمان و ترک اعتیاد این افراد به استان اختصاص نداده که این امر با توجه به پیگیری‌ها و رایزنی‌هایی که شده نیازمند مکاتبه کتبی شورای مبارزه با مواد مخدر استان با مرکز است.

همتی بیان کرد: با توجه به اینکه معتادان متجاهر خود به صورت علنی اقدام به مصرف مواد می‌کنند وجود آن‌ها در مراکز خود معرف نوعی بی انگیزگی در بین معتادان به وجود می‌آورد لذا نیازمند اختصاص یک اردوگاه جداگانه برای درمان این افراد هستیم.

او اضافه کرد: احداث اردوگاه‌های ترک اعتیاد در مناطق شهرنشین بطور معمول با اعراض مردم همسایه مواجه می‌شود به همین دلیل مراکز بازپروری در حاشیه شهر و نقاط خارج از شهر دایر می‌شود.

 

۲۱ هزار شیشه شربت متادون در ایلام کشف شد

 فرمانده انتظامی ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱ هزار و ۳۸۸ شیشه شربت متادون در این استان کشف و ضبط شده است.

سردار علی یاری فرمانده انتظامی ایلام  گفت: میزان کشفیات مواد مخدر در استان سال جاری به نسبت دوره مشابه سال گذشته ۵۰۰ درصد افزایش یافته است.

او یادآورشد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۶ کیلو و ۲۱۸ گرم انواع مواد مخدر و ۲۱ هزار و ۳۸۸ شربت متادون کشف و ضبط و عوامل آن‌ها دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی ایلام تاکید کرد: همچنین در ایام اربعین گروهی متخصص در مرز پای کار بودند و حدود ۲۰ کیلوگرم مواد مخدر و مقادیر زیادی متادون، هروئین، شیشه و حشیش کشف کردند که در این رابطه ۸۶۷ نفر مرد و ۴۷ نفر زن دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

سردار یاری اضافه کرد: همچنین در ایام اربعین در شهرستان ایوان ۱۰ کیلوگرم حشیش و ۲ کیلوگرم شیشه کشف و عوامل آن‌ها که قصد خروج از مرز را داشتند، دستگیر شدند.

او از کشف مزرعه کشت خشخاش و ماری جوانا در ایلام خبر داد و افزود: با تلاش نیروی نظامی و انتظامی و امنیتی و سپاه این مزارع کشف و تخریب و عوامل اصلی آن‌ها نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی ایلام اضافه کرد: همچنین ۳۶ قاچاقچی، ۱۲۷ نفر عامل توزیع و یک هزار و ۷۱۱ نفر از مصرف کنندگان مواد مخدر دستگیر و ۱۱۳ خودرو نیز توقیف و ۶ باند مواد مخدر در استان منهدم شدند.

 

دستگیری ۴ سوداگر مرگ در آبدانان

 فرمانده انتظامی آبدانان از دستگیری ۴ سوداگر مرگ و کشف مقادیری مواد مخدر خبر داد.

 سرهنگ محمدسلیمی زاد  فرمانده انتظامی آبدانان گفت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و در پی کسب خبری مبنی بر توزیع مواد مخدر توسط افراد سابقه دار در سطح شهرستان آبدانان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

او افزود: ماموران کلانتری مرکزی ۲ نفر از سوداگران مرگ را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و مقادیری مواد مخدر از آن‌ها کشف شد.

سرهنگ سلیمی زاده ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان در عملیات دیگر ۲نفر از سوداگران مرگ را در شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی باتشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، اضافه کرد: فروشندگان مواد مخدر در فرایند اعمال مجرمانه خود نبایداحساس امنیت کنند.

فرمانده انتظامی آبدانان بیان کرد: پلیس با قاطعیت تمام با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت عمومی و سوداگران مرگ برخورد می‌کند و اجازه نخواهد داد سوداگران مرگ آسایش و آرامش را از مردم سلب کنند.

 

کشف ۱۱ فقره سرقت لوازم داخل خودرو در ایلام

جانشین انتظامی شهرستان ایلام از دستگیری سارق لوازم داخل خودرو و کشف ۱۱ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ قدرت حیدری زاد جانشین انتظامی شهرستان ایلام  گفت:پس از وقوع چند فقره سرقت لوازم داخل خودرو و تماس‌های شهروندان با مرکز پلیس ۱۱۰ موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری ۱۵ قرار گرفت.

او افزود:پس از چند روز کار اطلاعاتی و فعال کردن گشت‌های شبانه به صورت محسوس و غیر محسوس در نقاط مختلف شهر سارق شناسایی و تحت کنترل پلیس قرار گرفت.

جانشین انتظامی شهرستان ایلام اضافه کرد:در یک عملیات موفق پلیسی سارق دستگیر و به ۱۱ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد.

سرهنگ حیدری زاد با اشاره به اینکه اموال مسروقه تحویل مالبختگان شده است اظهار کرد:متهم پس از تشکیل پرونده جهت مطالبه به حق مردم به مرجع قضائی معرفی شد.

جانشین انتظامی شهرستان ایلام به صاحبان وسایل نقلیه توصیه کرد: خودروی خود را مجهز به دزد گیر، قفل پدال کرده و از پارک کردن آن در محل‌های خلوت و تاریک جدا خودداری کنند.

 

کشف ۷۲ طاقه پارچه قاچاق در ایلام

رئیس پلیس راه استان ایلام با اشاره به اقدام به موقع ماموران گشت پلیس راه استان در متوقف کردن یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ گفت: در این راستان ۷۲ طاقه پارچه قاچاق کشف شد.

 سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام  گفت: ماموران گشت پلیس راه استان ایلام هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی یکدستگاه خودرو ۴۰۵ را متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از خودرو تعداد ۷۲ طاقه قاچاق کشف شد.

سرهنگ همتی زاد با اشاره به اینکه ارزش ریالی کالای کشف شده توسط کارشناسان بیش از ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، اظهار کرد: متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس راه استان ایلام قاچاق کالا را موجب بیماری اقتصاد جامعه دانست و از مردم خواست در این راه با نیروی انتظامی همکاری کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر