کد خبر: ۷۱۳۳۲۹۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
کد خبر : ۷۱۳۳۲۹۳
گروه : کرمان » کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: اکنون در انبار‌های استان در همه شهرستان‌ها یک درصد کالا بیشتر موجودنیست و در زمان بروز حوادث باید در روز اول همه کمبود‌ها رفع شود.

کمبود موجودی انبار‌های هلال احمر استان کرمان در صورت بروز حادثهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان گفت: براساس اعلام جمعیت هلال احمر، در انبار‌های استان در همه شهرستان‌ها یک درصد کالا موجود است و در زمان بروز حوادث باید در روز اول همه کمبود‌ها رفع شود.

فلاح افزود:ایرادی که در زمان زلزله شهرستان کوهبنان وجود داشت این بود که آمار دقیقی از جمعیت شهرستان نداشتیم و آماری از هیچ روستایی موجود نیست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: ایرادی که در زمان زلزله شهرستان کوهبنان وجود داشت این بود که آمار دقیقی از جمعیت شهرستان نداشتیم و متاسفانه آماری از هیچ روستایی موجود نیست.

او تصریح کرد: طرح عملیاتی را برنامه ریزی کرده ایم که براساس آن اطلاعات روستاها، دهیاران و آدرس و تلفن آن‌ها برای دسترسی و همچنین موجودی خودرو‌های سنگین و نیمه سنگین شهرستان‌ها باید اعلام شود که تنها شهرستان انار تاکنون این اطلاعات را به ما ارائه کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: باید اراضی خالی که امکانات آب، برق، گاز و تلفن داشته باشد، مشخص شود تا در زمان موردنیاز در آن‌ها اردوگاه ایجاد شود. ضمن اینکه باید فاصله هر شهرستان به صورت محوری و جاده‌ای و امکانات شهرستان‌های معین مشخص شود.

او با تاکید بر اینکه باید در ستاد بحران و جمعیت هلال احمر این اطلاعات را داشته باشیم تا در زمان حادثه بتوانیم براین اساس کار کنیم گفت: کارت خدمات رسانی الکترونیک را به عنوان کارت پوشش حوادث طراحی کرده ایم که براساس آن و به منظور جلوگیری از دستبرد و البته سهولت دسترسی مردم در زمان حادثه امکانات توزیع می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: در اواخر سال گذشته و سیل‌های اخیر مشکلی که داریم، با عشایر است که علی رغم بروز حادثه باز هم در مسیر سیل چادر خود را دایر می‌کنند.

محمود قانعی فرماندارشهرستان رودبارهم گفت: ۵ روخانه فصلی در شهر رودبار داریم که هر ساله خسارت‌هایی را به بار می‌آورد و به علت بی تدبیری، در گذشته اجازه ساخت و ساز در حریم رودخانه داده شده و بیش از ۱۵۰ منزل در حریم روخانه در رودبار ساخته شده که پیشنهاد داریم یک زمین در محدوده شهر در نظر گرفته شده و بنیاد مسکن تسهیلات بدهد تا این افراد بتوانند در نقطه امن ساخت و ساز کنند.

اوبا اشاره به اینکه روبار در حوزه آبریز تالاب جازموریان قرار دارد، افزود: نیازاست تدبیری اندیشیده شود تا امکانات موردنیاز توسط دستگاه‌های خدمات رسان قبل از بروز سیل و در زمان سیل ارائه شود.

انتهای پیام/س

در زمان بروز حوادث باید در روز اول همه کمبود‌ها رفع شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر