کد خبر: ۷۱۳۳۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
کد خبر : ۷۱۳۳۵۰۸
مدیرکل کمیته امداد لرستان:

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۲۰۰ نوعروس تحت حمایت این نهاد کمک‌هزینه ازدواج ۵۰ میلیون ریالی دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۲۰۰ نوعروس تحت حمایت این نهاد کمک‌هزینه ازدواج ۵۰ میلیون ریالی دریافت کردند.
جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به ترویج ازدواج آسان و پایدار و کمک به توانمندسازی خانوار‌ها از طریق پرداخت تسهیلات و آموزش گفت: به زوج‌های جوان تحت حمایت کمک‌هزینه بلاعوض جهیزیه، وام قرض‌الحسنه و اشتغال پرداخت می‌شود.

او با تأکید بر نقش و اهمیت مشاوره پیش از ازدواج به جوانان و خانوار‌های تحت حمایت گفت: باهدف ترغیب ازدواج آسان و پایدار برای زوجین دوره‌های آموزش مشاوره فردی و گروهی خانواده، مهارت‌های زندگی و راهکار‌هایی باهدف خوداتکایی و توانمند سازی فکری درزمینه اشتغال و گسترش فرهنگ کارآفرینی برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد به نحوه دریافت خدمات جهیزیه و تسهیلات مرتبط با نوعروسان اشاره کرد و گفت: دریافت‌کنندگان این خدمت شامل فرزندان دختر و پسر خانواده‌های تحت پوشش، زنان سرپرست خانوار ازدواج مجدد و دختران نیازمند غیر تحت پوشش نیازمند بعد از بررسی مددکاری می‌باشد.

او با تأکید بر اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون پنج میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان به یک هزار و ۲۰۰ نوعروس و داماد‌های تحت حمایت پرداخت‌شده افزود: از این مبلغ پانصد میلیون تومان توسط خیران اهدا و مابقی از محل هدفمندی یارانه و اعتبارات دولتی تأمین‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد با اشاره به اینکه یک هزار ۴۷۳ نوعروس استان در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند و اعتبار موردنیاز شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان می‌باشد افزود: خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد یا شماره‌گیری #۰۶۶*۸۸۷۷* در این امر خداپسندانه شرکت نمایند.

انتهای پیام/ب

یک هزار و ۲۰۰ نوعروس کمیته امداد هدیه ازدواج دریافت کردند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر