کد خبر: ۷۱۳۳۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
رئیس دفتر رئیس جمهور:

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: قیمت ارز اکنون نسبت به قیمتی که باید باشد، بسیار بالاتر است.

قیمت ارز بسیار بالاتر از قیمتی است که باید باشدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی استان یزد، با اشاره به گرفتاری‌هایی که تحریم برای کشور ایجاد کرد، گفت: در این شرایط دولت همواره به دنبال این بود که بتواند روی پای خود بایستد و ارتباط سیاسی و اقتصادی خود را با کشور‌ها حفظ کند و آن را توسعه دهد.

او عنوان کرد: دولت در زمان امضای برجام هم از سوی برخی کشور‌های تندرو که نمی‌خواستند آمریکا با ایران پای مذاکره بنشیند تحت فشار بود هم از سوی برخی نیرو‌های داخلی و این فشار‌ها برای دولت بسیار سنگین بود.

واعظی ادامه داد: در دولت دوازدهم تلاش کردیم وعده‌هایی که در دولت یازدهم به مردم دادیم را با همه فشار‌های داخلی و خارجی جامه عمل بپوشانیم و همه شاهد این تلاش‌ها در نرخ رشد تورم هستیم.

او با اشاره به تلاش برای رفع برخی کاستی‌ها و نقایصی که در دولت یازدهم وجود داشت، افزود: تلاش‌های جدی صورت گرفت، اما در برخی موارد نتایج آنگونه که مدنظر دولت بود پیش نرفت، اما دولت دست از تلاش بر نداشته است.

رئیس دفتر رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تحلیل ترامپ از خروج برجام این بود که بلافاصله ایران هم از آن خارج می‌شود، عنوان کرد: ترامپ به این فکر بود که ایران از برجام به سرعت خارج می‌شود و همه تحریم‌ها و فشار‌های سیاسی و اقتصادی علیه ایران باز می‌گردد، اما تدبیر شد و با عدم خروج از برجام، زمینه تعامل با کشور‌های دیگر فراهم شد و امروز همه آمریکا را مقصر می‌دانند.

واعظی با بیان اینکه بر این اساس شرایط اقتصادی که اکنون بر ما حاکم شده، دشوار است، ادامه داد: باید بدانیم آنچه که امروز سبب ایجاد فشار به کشور شده شرایط جهانی است وگرنه دولت همان دولت است.

او افزود: پارسال در این زمان یک شرایط و فشار‌های روانی بسیار زیادی بر مردم حاکم بود، ولی با تلاش‌های صورت گرفته توسط همه بخش‌های کشور، وضعیت را بسیار بهتر از سال گذشته در همین زمان کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه قیمت ارز اکنون نسبت به قیمتی که باید باشد، بسیار بالاتر است، گفت: اکنون نسبت به همان زمان قیمت ارز حدود ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: نه این قیمت ارز ما را راضی می‌کند و نه این شرایط بنابراین باید مشکلات موجود را با کمک یکدیگر حل کنیم و آنچه واضح است این است که دولت و بخش خصوصی هیچ یک به تنهایی قادر به رفع مشکلات نیستند.

انتهای پیام/م

قیمت واقعی ارز چقدر است؟

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر