کد خبر: ۷۱۳۳۸۵۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
کد خبر : ۷۱۳۳۸۵۴
استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: شهرداری‌ها در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اختصاص نیم درصد به کتابخانه‌های عمومی مشارکت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: کوتاهی شهرداری‌ها در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها قابل قبول نیست و این سهم بایددر اختیار کتابخانه‌های عمومی قرار گیرد شاید برای شهرداری‌ها مبلغی نباشد، اما برای نهاد کتابخانه‌های عمومی رقم قابل ملاحظه‌ای خواهد بود.

او با بیان اینکه علاوه بر کتابخانه‌های عمومی کتابخانه‌های ادارات و مدارس نیز باید تجهیز شوند گفت:  باید ترویج کتاب خوانی در ادارات، زندان‌ها و مدارس و نهاد‌های عمومی نیز نهادینه شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی می‌تواند نقش قابل توجهی در ترویج کتابخوانی داشته باشد افزود:آموزش و پرورش با جامعه وسیعی از دانش‌آموزان سروکار دارد باید در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه و ترویج کتاب خوانی تلاش خود را بکار گیرد.

بهنام جو در رابطه با احداث کتابخانه عمومی در شهرستان‌ها و مرکز استان گفت: پروژه‌های کتابخانه‌سازی در اردبیل در آستانه سفر رئیس جمهور جمع‌بندی شده و در ردیف پروژه‌های اولویت‌دار در این سفر برای دریافت اعتبار ارائه خواهد شد.

او گفت: تلاش در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه باید از درون جامعه شروع شده و نخبگان در این زمینه کوتاهی نکنند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل همچنین تجهیز کتابخانه‌های عمومی استان در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی را مهم ارزیابی کرد و گفت: نقش مطالعه و کتاب در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقشی غیرقابل انکار است که این نقش باید در جامعه بیش از پیش پررنگ شود.

بهنامجو اهتمام به کتابخوانی را وظیفه همه ارگان‌های فرهنگی دانست و بیان کرد: در این زمینه نباید با نگاه رفع تکلیف عمل شود بلکه ضروری است تا با برگزاری مداوم و مستمر جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی استان سطح مطالعه را در اردبیل ارتقا داده شود.

انتهای پیام/ح

کوتاهی شهرداری‌ها در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها قابل قبول نیست

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر