کد خبر: ۷۱۳۴۳۱۶
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
کد خبر : ۷۱۳۴۳۱۶
گروه : مرکزی » اراک

استاندار مرکزی گفت: قرار است که بانک کشاورزی ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت حقوق، تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش در اختیار آذر آب بگذارد.

پرداخت حقوق معوقه شهریور و مهرماه امسال کارکنان آذرآببه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سید علی آقازاده استاندار مرکزی اظهار داشت: نشست تصمیم‌گیری و پیگیری مسائل شرکت‌های آذرآب و هپکو به عنوان ۲ قطب صنعت مادر کشور شامگاه شنبه با وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد و دارایی و صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و مصوبات راهگشایی ارائه شده که می‌تواند معضلات اساسی این واحد‌های بحران‌ زده را ترمیم و بهبود بخشد.

او ادامه داد: پرداخت حقوق معوقه شهریور و مهرماه امسال کارکنان آذرآب در روز‌های آینده انجام می‌شود و قرار است که بانک کشاورزی ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت حقوق، تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش در اختیار آذرآب بگذارد.

استاندار مرکزی توضیح داد: با توجه به اینکه شرکت مپنا تمایل چندانی برای خرید ۳۱ درصد سهام بانک کشاورزی مربوط به شرکت صنایع آذرآب ندارد، قرار است که ظرف سه ماه آینده این سهام در سازمان بورس بر اساس ضوابط حاکم بر بازار بورس و اوراق بهادار عرضه شود و افراد و یا واحد‌های تولیدی که از اهلیت لازم برخوردار هستند، واگذار شود.


بیشتر بخوانید: شرکت آذرآب اراک با ۴۵۰میلیارد تومان سفارش تولید، نباید در وضعیت نابسامان فعلی باشد/ پرداخت حقوق عقب افتاده کارگران 


آقازاده ادامه داد: پیش بینی می‌شود تا سه ماه آینده ۳۱ درصد سهام آذرآب که اکنون در اختیار بانک کشاورزی است با این مصوبه تعیین تکلیف شود، اما تا آن زمان مدیریت کنونی وظیفه دارد نسبت به دریافت مطالبات این واحد تولیدی از شرکت‌ها و واحد‌هایی که با آذرآب قرارداد کاری داشته‌اند اقدام کند و از این محل مواد اولیه لازم را تامین و حقوق پرسنل را پرداخت شود.

او اظهار داشت: در این نشست همچنین مقرر شد که باقیمانده تسهیلات ۵۰۰ میلیارد ریالی هپکو که ۳۵۰ میلیارد ریال است به شرط تامین وثیقه معتبر از سوی این واحد تولیدی برای پرداخت حقوق، تامین سرمایه در گردش و خرید مواد اولیه در اختیار این واحد تولیدی قرار گیرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مکلف شده که نسبت به تامین اعتبار قرارداد ساخت ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهسازی از سوی هپکو برای سازمان راهداری‌های کشور به ارزش بیش از پنج هزار میلیارد ریال، اقدام کند.

آقازاده ادامه داد: اگر چه سهام عمده هپکو اراک اکنون در اختیار سازمان خصوصی سازی است، اما این روال به صورت امانی است و مجموعه استان و وزاری مربوطه نسبت به اینکه این سهام ۶۰ درصدی باید به بخش خصوصی واگذار شود، اتفاق نظر دارند و باید زمینه واگذاری آن به افراد یا شرکت‌های با اهلیت فراهم شود.

او تاکید کرد: تا زمانی که هپکو اراک پیش پرداخت قرارداد سازمان راهداری‌ها را دریافت نکرده، تسهیلات ۳۵۰ میلیارد ریالی بانک ملی برای تامین سرمایه در گردش و پرداخت حقوق کارکنان در اختیار این شرکت است.

صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال ۱۳۶۴ در اراک آغاز به کار کرد.

آذرآب در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلر‌های نیروگاهی و صنعتی، مخازن تحت فشار، مبدل‌های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد.

این واحد تولیدی مادرتخصصی در سال ۱۳۸۹ به بخش خصوصی واگذار شده و هم اکنون به ۱۶ هزار و ۴۰۰ سهم تقسیم شده است.

واحد تولیدی هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴ شروع به فعالیت کرد.

هپکو اراک ۲۵ نوع ماشین آلات راه سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می‌کند که هشت نوع محصولات آن تحت لیسانس کشور‌هایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد تولید می‌کند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ ت

سهام عمده هپکو در اختیار سازمان خصوصی سازی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر