کد خبر: ۷۱۳۴۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
کد خبر : ۷۱۳۴۴۳۶
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

یک متخصص پوست، مو و زیبایی درباره مشکلات پوستی که بر اثر کاهش دمای هوا برای دانش‌آموزان به وجود می‌آید توضیح داد.

بیماری‌ای که دانش آموزان را فرا می‌خواندالهه لطفی متخصص پوست،مو و زیبایی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده دانش آموزان اگزما یا حساسیت‌های شدید پوستی است که با شروع فصل سرما بروز پیدا می‌کند.

او افزود: اگزمایی که بیشتر دانش آموزان درگیر آن می‌شوند، اگزمای آتوپیک است که با خشکی دست نمایان می‌شود.

لطفی ادامه داد: با کاهش دمای هوا پوست به مراتب خشک‌ترمی‌شود و دانش آموزان باید از مایع و صابون دستشویی که مناسب پوست‌شان نیست استفاده نکنند، زیرا بعضی از مایع‌های دستشویی غیراستاندارد بوده و باعث خشکی و گا‌ها اگزما‌های شدید پوستی در دانش آموزان می‌شود.


بیشتر بخوانید : مدارس به مربی تخصصی بهداشت نیاز دارند


این متخصص پوست، مو و زیبایی در ادامه بیان کرد: خانواده‌ها باید برای دانش آموز یک صابون استاندارد و کرم مرطوب کننده تهیه کنند تا کودکان کمتر دچار خارش و سوزش‌های پوستی شوند. اگزماهایی به دنبال خشکی پوست و سرمای هوا برای کودکان و یا حتی بزرگسالان پدید آید می تواند عوارض جبران ناپذیری را در سال‌های آینده به همراه داشته باشد.

لطفی در ادامه افزود: بعضی‌ از کودکان‌ با پیشگیری و رعایت قوانین همانند شستن دست‌ها با صابون استاندارد و مرطوب نگه داشتن آن و استفاده از دستکش‌های نخی می‌توانند از اگزما جلوگیری کنند. اما بعضی‌ از افراد متاسفانه نسبت به‌ درمان‌ مقاوم هستند و ممکن‌ است‌ تا زمان‌ بلوغ‌ با این اگزما دست به گریبان باشند.

این متخصص پوست، مو و زیبایی یادآور شد: دانش آموزان و خانواده‌ها باید بدانند تحریک‌ پوست‌ به هر علتی‌ می‌تواند باعث‌ شعله‌ور شدن‌ و یا تشدید اگزما شود.

انتهای پیام/

اگزمای پوستی در کمین دانش آموزان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر