کد خبر: ۷۱۳۴۵۰۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
کد خبر : ۷۱۳۴۵۰۱
گروه : فارس » شیراز

نخستین جشنواره منطقه‌ای کارآفرینی و مهارت قاصدک با رویکرد گسترش و ترویج مفاهیم کارآفرینی و به منظور تحقق شعار رونق تولید در شیراز برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره منطقه ای کارآفرینی و مهارت قاصدکبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، کیوان نیازی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس گفت: در راستای گسترش فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تعیین شعار سال با عنوان رونق تولید، نخستین جشنواره منطقه‌ای کارآفرینی و مهارت قاصدک در بخش‌های فیلم، گزارش خبری، عکس و داستان کوتاه با حضور استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد برگزار می‌شود.

او تاکید کرد: میزبانی شهر شیراز در این رویداد مهم فرهنگی و هنری پیام آور اهمیت و برجستگی این خطه در زمینه کار و تلاش و مهارت آموزی و الهام بخش خواهد بود.

نیازی ادامه داد: قاصدک، جشنواره‌ای برای ترویج و گسترش کارآفرینی در بستر هنر و اندیشه خلاقانه کسانی است که دغدغه‌های خود را در قالب‌های متنوع هنری خلق کرده اند و قاب جشنواره قاصدک با هدف ارج نهادن به این هنرمندان، ترویج مفاهیم کارآفرینی و برجسته سازی الگو‌های موفق در حوزه کسب و کار، میزبان این آثار خواهد بود؛ با این امید که پیوند هرچه بیشتر هنرمندان و کارآفرینان زمینه خلق آثاری برجسته در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشورمان را به دنبال داشته باشد.

او، موضوعات این جشنواره را جوان، میدان دار عرصه کارآفرینی و تولید، کارآفرینی و خانواده پویا، قاچاق کالا و تولید داخلی، اقتصاد دانش بنیان، رسانه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، کسب وکار‌های نوین، نقش اقتصاد مقاومتی در وحدت و انسجام اسلامی، ارتباط دانشگاه کارآفرین با بخش‌های تولید و نقش آن بالندگی کشور، نقش تولید در افزایش نشاط اجتماعی، اشتغال و سلامت جسمی و روانی، مهارت آموزی، اشتغال پایدار و کارآفرینی، کسب و کار‌های فراموش شده، کارآفرینی فرهنگی، هنری، ورزشی و رسانه‌ای و موانع کارآفرینی در ایران عنوان کرد.

نیازی با بیان این که این جشنواره در بخش‌های فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی، گزارش خبری، عکس و داستان کوتاه برگزار می‌شود، گفت: همچنین بخش‌های ویژه این جشنواره شامل این موارد است: فیلم‌های ۲۰۰ ثانیه‌ای که ویژه دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی است و بر مبنای موضوعات اعلام شده در دو بخش فیلم کوتاه داستانی و گزارش خبری مورد داوری قرار می‌گیرند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس تصریح کرد:  دانشجویان رشته‌های مختلف می‌توانند مستند‌هایی با موضوع استارت آپ‌ها و کسب و کار‌های دانشجویی تولید کنند.

نیازی با اشاره به بخش‌های جنبی جشنواره، توضیح داد: نمایش فیلم‌های سینمایی با موضوع فرهنگ کارآفرینی با حضور عوامل، نمایش آثار کوتاه تولید شده در استان‌های دیگر، نمایش آثار بین المللی با موضوع اشتغال، مهارت و کارآفرینی، اهداء نشان عالی به چهره‌های ماندگار فرهنگ و کارآفرینی و برگزاری ورک شاپ‌های تخصصی عکاسی و مستندسازی با حضور چهره‌های برجسته کشوری از جمله برنامه‌های بخش جنبی جشنواره کارآفرینی و مهارت قاصدک خواهد بود.

او با اشاره به این که آخرین مهلت ارسال آثار ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ و اختتامیه جشنواره نیز از ۷ تا ۹ اسفند برگزار می‌شود، تصریح کرد: به نفرات اول تا سوم هر بخش تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جوایز نقدی ارزنده اهدا می‌شود.
انتهای پیام/م

جشنواره کارآفرینی و مهارت قاصدک در شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر