کد خبر: ۷۱۳۴۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
کد خبر : ۷۱۳۴۷۳۶
آیت‌الله علم‌الهدی:

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: خانه‌ای که در اختیار زائران امام رضا (ع) قرار گرفت، خانه امام رضا (ع) محسوب می‌شود، لذا این خانه گرفتار بلا و سختی نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در همایش تجلیل از خادمان پیاده امام رضا (ع) در دهه آخر ماه صفر، گفت: بنده به عنوان یک طلبه از خدمات و کار‌های ارزشمند شما تشکر می‌کنم، این کار در واقع نوعی تحصیل آبرو برای مشهد بود.

او ادامه داد: شما در همه عمرتان به حرم امام رضا (ع) می‌روید و اگر مشکلی برای شما پیش بیاید توقع داشتید تا امام مهربانی‌ها آن را برطرف کند، اما اگر همان لحظه یک نفر از شما می‌پرسید که شما برای امام رضا (ع) چکار کرده‌اید پاسخی نداشتید، اما حالا وقتی به حرم و امام رضا (ع) سلام می‌دهید این کار را با دل انجام می‌دهید.

امام جمعه مشهد گفت: در واقع این کار برای شما ارج و قربی نزد امام رضا (ع) ایجاد کرد، شما با در اختیار گذاشتن خانه خود برای پذیرایی از زائران پیاده به نوعی آن خانه را بیمه کردید.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: آن خانه‌ای که در اختیار زائران امام رضا (ع) قرار گرفت، خانه امام رضا (ع) محسوب می‌شود، لذا این خانه گرفتار بلا و سختی و مرض نمی‌شود.

او ادامه داد: باید گفت نقش خواهران و بانوان در این زمینه پر رنگ‌تر و مهم‌تر است چرا که سابقه بانوان با امام رضا (ع) بیشتر از سابقه مردان است، به عنوان مثال در زمان شهادت امام رضا (ع)، آن زمان که مأمون دستور داده بود که هیچ کس حق ندارد به تشییع پیکر ایشان برود، زنان در منطقه مغان از مردان پیشی گرفته و در حالی که مردان آن‌ها را از رفتن منع کردند، زنان مهریه‌ها را بخشیده و به تشییع پیکر حضرت رفتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در واقع زن به نوعی صاحب خانه و زندگی است، زن راضی می‌شود خانه اش را در اختیار زائران پیاده امام رضا (ع) قرار دهد، انشاالله که در آینده این کار منحصر به زائران پیاده نباشد و شامل همه مهمانان امام رضا (ع) شود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: بنده معتقدم که بهتر است این کار همین طور به صورت مردمی ارائه شود و نه صنفی، فرهنگ مردم شهر مشهد، فرهنگ مجاورت است و نه شهروندی، چرا که مشهد با سایر شهر‌ها تفاوت دارد و همچنین کسی که به مشهد می‌آید زائر است و گردشگر نیست.

او ادامه داد: مشهد خانه امام رضا (ع) است و اگر کسی بخواهد در اینجا بساط گردشگری راه بیندازد امام رضا (ع) او را می‌زند. دو سه جریان در این شهر دست به این کار زدند، اما بدبخت شدند و نه تنها تشکیلات سقوط کرد بلکه خود مسئولان آن‌ها نیز تحت پیگرد قرار گرفتند، در واقع اگر کسی بخواهد هویت شهر را به هم بزند امام رضا (ع) او را در همین دنیا می‌زند.
 
انتهای پیام//ف.ش
 

فرهنگ مردم مشهد فرهنگ مجاورت است، نه شهروندی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر