کد خبر: ۷۱۳۴۸۸۲
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
کد خبر : ۷۱۳۴۸۸۲
گروه : یزد » یزد
وزیر ارتباطات:

وزیر ارتباطات و فناور اطلاعات گفت: روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان یزد به شبکه ارتباطی متصل شدند.

اتصال به شبکه ارتباط تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان یزدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات در آیین افتتاح طرح‌های حوزه آی سی تی استان یزد که به صورت همزمان و ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت: استان یزد یکی از استان‌های پیشرو در حوزه آی سی تی است.

وی با اشاره به اینکه ۲۸۴ شرکت سود ده فناور متشکل از جوانان توانمند یزد در این استان فعال هستند گفت: دانشگاه‌های پویا و بسیار فعال که امروز ما نشستی را با حضور ۸۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه‌ها داشتیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: استان یزد دومین اپراتور خصوصی پستی کشور را امروز اجرایی کرد و این جزو برنامه‌های دولت تدبیر و امید بود که پست را خصوصی‌سازی و فعالیت آن‌ها را آزادسازی کرد.

آذری جهرمی تصریح کرد: تقریبا سه هفته پیش اپراتور اول پستی کشور در تهران فعالیت خود را آغاز کرد و دومین مورد آن در استان یزد شروع به فعالیت کرد.
وی خاطرنشان کرد: امروز استارت آپی تحت عنوان بازرگان در استان یزد افتتاح شد که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی یزد و عمدتا از محل خانم‌های خانه‌دار یزد ایجاد شد و ۵۱ هزار سرمایه‌گذار خرد این اعتبار را تامین کرده‌اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: از زنجیره تولید تا مصرف میوه در سه شهر در کشور فعالیت این مجموعه ایجاد شده که یکی از آن‌ها یزد است و قیمت ارائه شده برای مصرف در این طرح حدود ۲۵ درصد زیر قیمت مصرف است و کیفیت آن هم تضمین شده است.

آذری‌جهرمی ادامه داد: دولت در برنامه ششم توسعه مکلف است ۹۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ارتباط فراهم کند و به فضل الهی امروز با ۱۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به این شبکه متصل شده و هیچ روستای یزدی بالای ۲۰ خانوار که به این شبکه متصل نباشند نداریم.

حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور هم در این مراسم اظهار داشت: کسب و کار دچار تحول هست و می‌شود و کسب و کار سنتی جای خود را به کسب و کار جدید می‌دهد و استارت‌آپ‌ها در این زمینه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر