کد خبر: ۷۱۳۴۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
کد خبر : ۷۱۳۴۸۹۰

۲۱ واحد مسکن در روستای هُج و نُج شهرستان بیرجند تکمیل و آماده بهره برداری است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  آسمانی مقدم  ، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی به همراه استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در بازدید از واحد‌های مسکونی در حال احداث در این روستا گفت: روستای هج و نج از جمله روستا‌هایی بود که در معرض خالی شدن از سکنه قرار داشت که در سفر آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تابش رئیس بنیاد مسکن کشور کلنگ احداث واحد‌های مسکونی آن به زمین زده شد.

او با اشاره به اینکه برای هر تعداد خانوار ساکن دائم در روستا یک واحد مسکونی ساخته شده است گفت: ۲۶ خانوار در روستای هج و نج سکونت دارند که واحد‌های مسکونی ۲۵ خانوار آن ساخته یا در حال ساخت است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به اینکه از ۲۵ واحد ساخته یا در حال ساخت، ۲۱ واحد تکمیل و آماده بهره برداری است افزود: از این تعداد ۸ واحد ۶۰ متر مربعی و ۱۷ واحد ۴۱ متر مربعی است که به ازای هر واحد بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان هزینه شده است.

آسمانی مقدم گفت: علاوه بر این جدول گذاری، شن ریزی و زیرسازی معابر این روستا در طرح هادی و شبکه گذاری گاز و نصب علمک‌های گاز هم به اتمام رسیده است.

او افزود: در این سفر یک روزه با هماهنگی استاندار قرار شد ظرف دو یا سه روز آینده اداره آب و فاضلاب روستایی هم شبکه آبرسانی در داخل معابر روستا را انجام دهد تا در مرحله بعد، بنیاد مسکن نسبت به آسفالت معابر و اجرای سنگ فرش معابر با عرض کمتر اقدام کند.

استاندار هم خبر خوشی برای متقاضیان خرید دام با ارز تعادلی داشت و گفت: به متقاضیانی که توانایی خرید دام با ارز تعادلی را داشته باشند به ازای هر خانوار، تسهیلاتی معادل ۱۰ راس دام با خرید ارز تعادلی اعطا می‌شود.
این دام‌ها وارداتی از کشور پاکستان و مولد بوده که افراد متقاضی تا ۲ سال حق فروش ندارند و تکثیر آن‌ها می‌تواند منبعی برای پرداخت اقساط تسهیلات باشد.

انتهای پیام/ک

۲۱ واحد مسکونی روستایی در خراسان جنوبی آماده بهره برداری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر