کد خبر: ۷۱۳۴۸۹۵
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
کد خبر : ۷۱۳۴۸۹۵
گروه : یزد » یزد
وزیر کشاورزی:

وزیر کشاورزی گفت: یزد قطب کشت گلخانه‌ای کشور است و هم اکنون هزار و ۹۳ هکتار زمین زیر کشت گلخانه‌ای است.

یزد قطب کشت گلخانه ای کشور استبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای اداری، با مدیران، سرمایه گذاران و کارآفرینان استان یزد با حضور رئیس جمهور، گفت: یکصدو ۴۲ پروژه عمرانی در بخش کشاورزی با اعتبار ۴۱۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و زمینه اشتغال ۵۸۳ نفر  فراهم شد.

او افزود: امروز دو طرح صنایع تبدیلی کنستانتره میوه و زنجیره‌ی فراوری محصولات گوشتی و دو طرح پرورش دام سبک با ۱۷ میلیون تومان اعتبار و ۵۴ نفر اشتغالزایی و نیز چهار طرح خوراک دام و طیور و سردخانه با اشتغالزایی ۵۰۵ نفر افتتاح شد.

حجتی ادامه داد: همچنین یک گلخانه‌ی پرورش سبزیجات، با تولید هزار و ۲۰۰ تن در سال و ۴/۵ میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی ۲۴ نفر افتتاح شد.

وزیرکشاورزی تصریح کرد: گلخانه یادشده تنها گلخانه‌ای است که با بازچرخانی آب، مصرف آب را به نصف رسانده، در حالیکه تولید آن دو برابر شده است.

او اضافه کرد: یکصدو ۶۹ پروژه عمرانی و تولیدی در بخش‌های کشاورزی، دام و طیور، آب و خاک و منابع طبیعی، با اعتبار ۱۸۹ میلیارد تومان تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید و در مجموع، با افتتاح این پروژه‌ها زمینه اشتغال چهار هزار و ۴۸۳ نفر را فراهم خواهد شد.

حجتی اظهارداشت: همچنین در کنار افتتاح این پروژه‌ها عملیات ساخت ۱۹ شهرک کشاورزی در سه سال آینده با هزارو ۵۷۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد که برای  سه هزار و ۹۰۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

حجتی با بیان اینکه از این تعداد پروژه، ۱۳۰ پروژه مربوط به آبیاری تحت فشار است، ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه ها، ۵۷۲ هکتار از اراضی کشاورزی یزد آبیاری خواهد شد.

انتهای پیام/ ا

استان یزد، پیشرو در کشت های گلخانه ای کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر