کد خبر: ۷۱۳۴۹۴۲
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
کد خبر : ۷۱۳۴۹۴۲
گروه : یزد » یزد
رئیس جمهور:

رئیس جمهور در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه برای تامین اعتبار طرح های نیمه تمام استان قول مساعد داد.

حضور رئیس جمهور در نشست خبریبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، حسن روحانی، رئیس جمهور در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه در جواب سوال خبرنگاران گفت: طرح های نیمه تمام زیادی در استان یزد داریم که برخی مصوبات سفر قبل است که اعتبار کافی پیش بینی نشده اما امسال و سال آینده بودجه طرح های آن تخصیص داده خواهد شد.

او افزود: حدود 60 هزار میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شده و وزیر صمت نیز قول مساعدت برای تکمیل طرح های نیمه تمام این استان داده اند.

رئیس جمهور اظهار داشت: در زمینه آب تصمیمات متعددی در کشور اتخاذ شده که هم برای تامین آب شرب برای 30 سال آینده و هم برای  آب کشاورزی و صنعتی است که تخصیص سهمیه استان در این زمینه داده شده است.

روحانی افزود: در یزد شاهد افتتاح 11 کمک نوآور و شرکت دانش بنیان و آغاز عملیات اجرایی کارخانه نوآوری در استان یزد بودیم که امیدواریم سال آینده این کارخانه به بهره برداری برسد.

او ادامه داد: در بحث  توسعه گردشگری دولت باید اعتبار ویژه ای اختصاص دهد هرچند بخش خصوصی بسیار در این حوزه فعال است اما 
این بخش  تنها بر وزارت میراث فرهنگی  متمرکز نیست بلکه صنایع دیگر نیز دخیل هستند.

رئیس جمهور اتصال راه آهن یزد به  اقلید را از طرح های مهم این سفر دانست و گفت: 525 میلیارد تومان برای بخش حمل و نقل جاده ای و ریلی اختصاص یافته است.

او ادامه داد: برای طرح‌ها کار بسیار خوبی از سوی بانک‌ها صورت گرفت و از سوی 14 بانک در نشست شورای اداری امشب، اعتبار بسیار خوبی در حدود 60 هزار میلیارد تومان در نظر گرفتند که می‌تواند تحول بسیار خوبی برای یزد به حساب آید.

روحانی با اشاره به اینکه در زمینه آب تصمیمات خوبی برای استان در نظر گرفته شده گفت: البته در همه این طرح‌ها مشارکت بخش خصوصی وجود دارد و همین امشب، یک طرح بزرگ آب‌رسانی روستایی که با حضور بخش خصوصی در حال انجام است شروع شد و برای یک شهرستان 220 روستا به شبکه آب وصل می‌شوند.

وی با بیان اینکه نگرانی در ارتباط با بحث آب استان وجود ندارد گفت: معمولا در این طرح‌ها وقتی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌کند، در موارد مورد نیاز صندوق توسعه هم وارد می‌شود.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوالی درباره حمایت دولت از توسعه فناوری‌ اطلاعات در استان و تقویت ظرفیت‌های استان در این زمینه گفت: امروز توسعه بخش فناوری‌های اطلاعات اهمیت زیادی دارد و دولت نسبت به این موضوع و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان اهتمام ویژه‌ای قایل است و در این زمینه احداث کارخانه نوآوری در یزد که عملیات اجرای آن در جریان این سفر آغاز شد، می‌تواند تحول بزرگی در بخش فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیاد یزد ایجاد کند.

‌روحانی خاطر نشان کرد: تلاش دولت بر این بوده که سیستم ارتباطی کشورمان با دنیا قابل قبول باشد و در این راستا شبکه ملی اطلاعات کشورمان فعال است و فازهای مختلف آن در حال افتتاح می‌باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: معتقدیم پیشرفت علمی واقتصادی در سایه حضور در بازارهای جهانی امکان‌پذیر است، لذا تسهیل برای حضور در این بازارها را همچنان ادامه خواهیم داد.

‌روحانی در پاسخ به سئوال خبر تسنیم در خصوص پدیده مهاجرت‌پذیری و بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی  در استان یزد، گفت: دولت هر چه در توان دارد برای بهبود وضعیت استان به‌کار خواهد گرفت و در خصوص بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند و این ظرفیت را دارند که فارغ‌التحصیلان و جوانان تحصیلکرده را جذب و مشغول به‌کار کند.

رئیس جمهور در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص توجه دولت به موضوع گردشگری استان، گردشگری را یکی از محورهای مهم اشتغال جوانان و همچنین کمک به توسعه استان عنوان کرد و گفت: در بحث گردشگری اعتبارات، فقط متمرکز در یک حوزه نیست و اقدامات متعدد و مختلف برای توسعه استان از جمله احداث راه‌آهن و تأمین آب می‌تواند در توسعه گردشگری استان نقش ایفا کند.

‌روحانی خاطر نشان کرد: در مورد گردشگری تنها وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نیست که باید اعتبارات به آن تخصیص یابد، البته دولت باید به گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی توجه ویژه‌ای داشته باشد زیرا این حوزه در زمینه اشتغال، نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه بیکاری تحصیلکرده‌ها، امروز یک مشکل مهم و اساسی در کشور است، گفت: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند زمینه مناسب را برای اشتغال جوانان ایجاد کند.

‌روحانی در ادامه با بیان اینکه رابطه سیاسی ما با دنیا می‌تواند عامل مهمی برای توسعه گردشگری در کشور باشد، گفت: لغو روادید با یک کشور می‌تواند به افزایش تعداد گردشگران خارجی و توسعه گردشگری بیانجامد البته باید بودجه لازم هم برای گردشگری اختصاص یابد.

رئیس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان یزد از ویژگی‌های بسیار خوبی در زمینه گردشگری برخوردار است و بافت تاریخی، معماری و بناهای تاریخی یزد از جمله جاذبه های گردشگری این استان است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر