کد خبر: ۷۱۳۵۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
کد خبر : ۷۱۳۵۲۹۹

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی از راه اندازی فاز نخست واحد تولید کنسانتره میوه با سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،علی عبدلی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: فاز نخست واحد تولید کنسانتره میوه با سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها در شهرک صنعتی فاز ۳ راه‌اندازی شد که در قالب آن خط تولید رب با ظرفیت ۶۰۰ تن در روز در حال فعالیت است.

او  با اشاره به اینکه این واحد تولیدی با استفاده از آخرین تکنولوژی روز، تولیدکننده انواع کنسانتره و آبمیوه است، افزود: فاز نخست این واحد تولیدی برای ۱۱۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است و فاز دوم آن نیز طی سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

او  ادامه داد: آلمانی‌ها برای احداث این واحد تولیدی ۲۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌اند که تاکنون ۱۳ میلیون یورو آن انجام شده است.

او اضافه کرد: در صورت بهره‌برداری کامل از این کارخانه کنسانتره بیش از ۵۰۰ ظرفیت شغلی در ارومیه ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه احداث این واحد تولیدی به صورت ۱۰۰ درصد با سرمایه‌گذاری خارجی انجام می‌شود، گفت: زمین مورد نیاز برای احداث این کارخانه در شهرک صنعتی فاز ۳ در اختیار سرمایه‌گذاران آلمانی قرار گرفته است.

او بیان کرد: در آذرماه ۱۳۹۷ زمین مورد نیاز برای احداث این کارخانه، تحویل سرمایه‌گذاران شد که در اسفند همان سال خاک‌برداری توسط سرمایه‌گذاران آغاز شد و پس از گذشت حدود هشت ماه، فاز اول آن به بهره‌برداری رسید.

«عبدلی» با اشاره به اینکه آلمانی‌ها همزمان با ساخت سالن، نصب تجهیزات کارخانه را نیز آغاز کرده‌اند، اظهار داشت: این سرمایه‌گذاران به جای احداث ساختمان اداری در محل کارخانه، برای سرعت عمل بیشتر در کانکس‌هایی مستقر شده‌اند.

او با اشاره به پتانسیل خوب آذربایجان‌غربی در بحث تولید میوه و ایجاد صنایع تبدیلی گفت: تقویت کارخانه‌های کنسانتره در منطقه، نقش بسزایی در توسعه اقتصادی این استان دارد.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم برخوردار کشور به شمار می‌رود، اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحد‌های تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده‌است.

طرح رفع موانع تولید و بهبود وضعیت صنعت از جمله برنامه‌های مهم دولت تدبیر و امید طی پنج سال گذشته در کشور بوده است.

آذربایجان‌غربی با تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن میوه یکی از قطب‌های مهم تولید میوه در کشور به شمار میرود.
 
انتهای پیام/م
 

احداث واحد تولید کنسانتره میوه با سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر