کد خبر: ۷۱۳۵۵۶۶
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
کد خبر : ۷۱۳۵۵۶۶
گروه : همدان » همدان

رئیس اداره کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از ممنوعیت تردد وانت بار‌های حامل بار بدون بارنامه در جاده‌های بین شهری خبر داد.

وانت بار‌های بدون بارنامه حق تردد در جاده‌های بین شهری را ندارندجمشید عظیمی، رئیس اداره کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان گفت: با توجه به افزایش تقاضا در حمل و نقل ناوگان وانت بار بین شهری به دلیل پایین بودن کرایه حمل، تخلیه آسان و سرعت بارگیری بالا، ضرورت اخذ بارنامه از طریق شرکت‌های حمل و نقل کالا در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: با توجه به الزامی بودن دریافت کارت هوشمند و بارنامه از سوی ناوگان وانت بار از سال ۹۴ و اطلاع رسانی‌های انجام شده و گذشت زمان مناسب برای تطبیق این دسته ناوگان با ضوابط قانونی، با هماهنگی انجام شده با قرارگاه پلیس راه در سال جاری از تردد ناوگان وانت بار حامل بار بدون بارنامه در جاده‌های برون شهری جلوگیری می‌شود.

عظیمی ادامه داد: به همین منظور لازم است مالکان و رانندگان این دسته ناوگان که قصد فعالیت در جاده‌های بین شهری را دارند، هر چه سریع‌تر برای دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان به ادارات  راهداری و حمل ونقل جاده‌ای مراجعه کنند.

او ابراز داشت: لازمه صدور بارنامه برای رانندگان و ناوگان حمل و نقل عمومی داشتن صلاحیت‌های فردی راننده و ناوگان است که در این خصوص رانندگان قبلا باید نسبت به دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان اقدام کرده باشند.

جمشید عظیمی یادآور شد: بر اساس تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیز به منظور تسهیل فرایند صدور بارنامه برای وانت بار‌ها و حذف واسطه‌ها در نحوه فعالیت ناوگان وانت بار در جاده‌های برون شهری به زودی سیستم صدور بارنامه الکترونیکی وانت بار‌ها از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور راه اندازی و فعال می‌شود.

رئیس اداره کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان ساماندهی و ایجاد نظم در نحوه بهره برداری و تردد وانت بار‌ها در جاده‌های بین شهری و ارتقای ایمنی جاده‌ها را از دیگر اهداف برشمرد و بیان داشت: ارائه هرگونه خدمات به ناوگان حمل و نقل وانت بار‌ها با توجه به پیمایش و صدور بارنامه انجام می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: رانندگان وانت بار‌های استان همدان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به انجمن‌های صنفی رانندگان کالا در شهرستان‌های محل سکونت خود مراجعه کنند.

انتهای پیام/ د 

 ممنوعیت تردد وانت بار‌های حامل بار بدون بارنامه در جاده‌های بین شهری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر