کد خبر: ۷۱۳۵۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
کد خبر : ۷۱۳۵۹۱۵
امام جمعه شهرکرد:

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر، راهی برای مقابله با فساد است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در همایش طلاییه‌داران امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: اجرای صحیح این دو فریضه راهی برای مقابله با فساد و منکر در جامعه است.

او با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر مصلحان جامعه هستند افزود: اگر چه هر یک از نهاد‌های حکومتی وظیفه مقابله با فساد و منکر را بر عهده دارند، اما نقش مردم در این حوزه پررنگ‌تر و اثرگذارتر است.

نکونام ادامه داد: مردم و به ویژه طلاییه‌داران امر به معروف و نهی از منکر با شرح وظایفی که برعهده دارند در قالب یک کار تشکیلاتی می‌توانند با اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر در مقابله با فساد نقش‌آفرینی کنند.

او با بیان اینکه اجرای دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیازمند تشکیلات است، تصریح کرد: قوانین خوبی در این حوزه وضع شده است و حمایت‌های لازم انجام می‌شود، اما روش امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر به کارگیری روش‌های به دور از خشم و درگیری در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، افزود: زبان نرم بی‌شک اثرگذار است و مفاسد را برطرف می‌کند.

نکونام، آمران به معروف و ناهیان از منکر را مصلحان جامعه امروزی دانست و گفت: این افراد ادامه‌دهنده راه انبیای الهی هستند.

او، انگیزه‌مندی را از دیگر ضرورت‌های امروز جامعه برشمرد و افزود: اگر انگیزه نداشته باشیم کار بخوبی انجام نمی‌شود و در برابر هجمه‌های بی‌امان دشمن نمی‎توان اقدام شایسته‌ای انجام داد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، محله‌ای کردن اجرای امر به معروف و نهی از منکر را کار بسیار ارزشمندی دانست و تصریح کرد: امید است به روزی برسیم که در تمامی کوچه‌های شهر شاهد فعالیت طلاییه‌داران امر به معروف و نهی از منکر باشیم.

انتهای پیام/خ

همایش طلاییه‌داران امر به معروف و نهی از منکر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر