کد خبر: ۷۱۳۶۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
کد خبر : ۷۱۳۶۰۵۱

صفحه اینستاگرام وابسته به دفتر رهبر انقلاب، عکسی از آیت اللّه خامنه‌ای در دوران تبعید در ایرانشهر را منتشر کرد.

رهبریبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، صفحه اینستاگرام وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت اللّه خامنه‌ای، تصویری از رهبر معظم انقلاب که مربوط به دوران تبعید ایشان در ایرانشهر است را منتشر کرد.


بیشتر بخوانید: خاطره‌ای از کمک‌رسانی رهبر انقلاب به سیل‌زدگان ایرانشهر


در ادامه تصویر و متن پست اینستاگرامی مربوطه را مشاهده می‌کنید:

صویری از رهبر انقلاب در دوران تبعید در ایرانشهر

تابحال به تاریخچه شکل‌گیری هفته وحدت فکر کرده‌بودید؟ رهبر انقلاب در کتاب خاطراتشان آن را اینگونه نقل می‌کنند.

تقسیم بندی طایفه‌ای در ایرانشهر، متاسفانه به جدایی مساجد سنی از مساجد شیعه منجر شده بود. اهل سنت مساجد کوچکی داشتند که هر کدام چند نفر نمازگزار داشت، و شیعیان، یک مسجد داشتند که تمام سال تعطیل بود!
پیشنهاد احیای مسجد را که دادم، بسیار تاییدم کردند.
نماز و سخنرانی کوتاه بعدش، از بلندگو پخش می‌شد و این کار، نقش مهمی در احیای روحیه #شیعه منطقه داشت؛ همان‌طور که اثر مثبتی بر مومنین اهل سنت داشت، وقتی التزام ما به نماز، قرائت فصیح، و تنوع سوره‌های قرآنی در قرائت را می‌دیدند.

به تدریج، روابط، بین ما و علمای اهل سنت عمیق شد. به برنامه‌ای عملی، برای زدودن موانع روانی بین شیعه و سنی فکر کردم. باب گفتگو را با یکی از علمای اهل سنت باز کردم. به او گفتم:"مسئولیت اسلامی بر ما واجب می‌کند که به آینده #اسلام و خطر‌هایی که آن را تهدید می‌کند و موانعی که مقابل آن می‌ایستد، نگاه کنیم؛ و تمام مسلمانان، بدون در نظر گرفتن تعلق مذهبی‌شان، با این نگاه آینده‌نگر، مسئولیت‌های خطیری خواهند داشت؛ اما اگر به نبش گذشته و جستجو درکتاب‌های قدیمی‌ها درباره مواضع اختلافی بپردازیم، این به هیچ چیز جز تشدید کینه‌ها و هیجان احساسات منجر نمی‌شود، و در این، هیچ مصلحتی برای اسلام و مسلمین نیست. "

هم چنین به او گفتم:"این حرف، به این معنی نیست که اتصالمان با گذشته را قطع کنیم، ماهیت فکری و اعتقادی ما با این گذشته مرتبط است؛ ولی همکاری ما باید بر اساس آینده و این نگاه آینده نگر باشد. "

در چارچوب این تصور، طرح یک برنامه کوچک را ریختم: "برگزاری جشن مشترک بین اهل سنت و شیعه، در روز‌های دوازدهم ربیع الاول، که تاریخ ولادت حضرت رسول به روایت اهل سنت است، تا هفدهم آن، که تاریخ مولود مبارک به روایت شیعه است، و بر آن توافق کردیم. "

کتاب خون دلی که لعل شد توسط انتشارات انقلاب اسلامی به چاپ رسیده و از سایت این انتشارات به آدرس زیر قابل سفارش است.
www.book-khamenei.ir

تصویر منتشرشده از رهبر انقلاب در دوران تبعید در ایرانشهر

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر