کد خبر: ۷۱۳۶۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
کد خبر : ۷۱۳۶۲۰۶

وزیر ورزش و جوانان گفت: باید جلوی بد اخلاقی و فحاشی و هتاکی بر خی طرفداران ورزشی گرفته شود و مردم باید در محیطی شاد و آرام و سالم بیننده رقابت‌های ورزشی باشند.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان مسعود سلطانی‌فر در نشست کمیته صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی که با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف و اساتید دانشگاه برگزار شد با اشاره به اهمیت ورزش و اثر گذاری ان در جامعه گفت: از بالاترین رده مسئولان تا همه مردم به اتفاقاتی که در فوتبال و ورزش رخ می‌دهد حساس هستند.
وزیر ورزش و جوانان بیان کرد که خود رهبر معظم انقلاب نیز بر روی مسابقات ورزشی حساس هستند و همیشه در دیدار‌هایی که داشتیم ایشان رهنمود‌های خود را بیان می‌کنند و پیگیر مسایل ورزش کشور و نتایج قهرمانان هستند.

وی در بخش دیگر از سخنانش به حواشی رقابت‌های لیگ اشاره کرد و افزود: در موضوع صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی در میادین ورزشی باشگاه‌ها مسئولیت اصلی دارند و فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون‌ها حتما باید پاسخگو باشد و سایر دستگاه‌ها از برنامه‌ها و فعالیت‌های آنان حمایت می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: نگاه این کمیته تنها منحصر به فوتبال نیست بلکه مصوبات ان در سایر رشته‌ها مانند والیبال، بسکتبال و کشتی نیز باید توسط باشگاه‌ها و فدراسیون‌های مربوطه دقیقا اجرا شود.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد هیچ مدیر باشگاه، بازیکن و مربی و حتی مسئولی اجازه ندارد با پرداختن به حواشی فضای امن و جذاب ورزش به ویژه فوتبال را پر التهاب کند.


بیشتر بخوانید: معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان استعفا کرد


وی از فدراسیون‌ها خواست با حاشیه پردازان که امنیت و ارامش خاطر مردم را بهم می‌زنند برخورد انضباطی کرده و در این مورد کوتاهی نداشته باشند.

وزیر ورزش گفت: باید جلوی بد اخلاقی و فحاشی و هتاکی بر خی طرفداران ورزشی گرفته شود و مردم باید در محیطی شاد و آرام و سالم بیننده رقابت‌های ورزشی باشند.

دکتر سلطانی فر همچنین نقش رسانه‌ها را در کنترل حواشی بسیار مهم دانست و از نماینده رسانه ملی در این نشست خواست تا از مجریان و گزارشگران بخواهد در ارامش بخشی فضای ورزش کمک حال مدیران ورزش، فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها باشند.

وزیر گفت: نقد کردن هیچ ایرادی ندارد و اتفاقا من طرفدار انتقاد صحیح، عالمانه و تقویت آگاهی‌های مردم هستم، ولی نقد‌ها نباید منجر به ایجاد دغدغه و اضطراب برای مردم شود چرا که با ورزش باید دل مردم را شاد کنیم نه اینکه ایجاد استرس کنیم و وحدت ملی صدمه بخورد.

مسعود سلطانی فر بیان کرد: جامعه شاد و با اعتماد به نفس برای کار و فعالیت و سازندگی آماده‌تر است و ورزش و بخصوص فوتبال می‌تواند نقش برجسته‌ای در افزایش شادکامی مردم داشته باشد.

وزیر ورزش اظهار داشت: توقع ندارم همه چیز را خوب جلوه دهیم، ولی به شایعات هم دامن نزنیم و فضای ورزش را برای مردم تلخ نکنیم من از رسانه‌ها انتظار همکاری و ارامش بخشی فضای ورزش کشور را دارم.

انتهای پیام/

آخرین اخبار از وزارت ورزش و جوانان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر