کد خبر: ۷۱۳۶۴۴۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کد خبر : ۷۱۳۶۴۴۳
گروه : کرمان » کرمان

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با تولید سالیانه ۶۱۰ هزار تن اسید سولفوریک افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  صبح امروز و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه با تولید سالیانه ۶۱۰ هزار تن اسید سولفوریک و با اشتغالزایی مستقیم برای ۲۰۰ نفر افتتاح شد.

برای کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه ۱۱۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و ۴۵۰ میلیارد سرمایه‌گذاری ریالی شده احداث این پروژه بزرگ در کاهش آلایندگی هوا سهم بسزایی داشته و از طرفی صنایع پایین دستی که تولید کننده کودشیمیایی است نیز تقویت خواهد شد.

پروژه افزایش ظرفیت تیکنر‌های باطله شماره یک و دو و اصلاح تیکنر شماره ۴ که ظرفیت استحصال آب از باطله کارخانجات تغلیظ به میزان ۵.۷ میلیون دیگر پروژه‌ای با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

طرح نوسازی کوره آند و چرخ ریخته‌گری شماره ۴ کارخانجات ذوب افتتاح شد، اعتبار این پروژه ۷ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و ۳۹ میلیارد سرمایه ریالی هزینه شده است، ظرفیت کوره تا پالایش ۲۵۰ تن در هر سیکل کار و ظرفیت چرخ به ریخته گری تا ۵۰ تن بر ساعت افزایش خواهد یافت.

پروژه افزایش ظرفیت و اصلاح سیستم نوار انتقال سنگ خردایش شده نیز ظرفیت انتقال ماده معدنی به کارخانجات تغلیظ از ۴۷۵۰ تن به ۵۵۰۰ تن در ساعت افزایش خواهد یافت که برای این پروژه ۴ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و ۱۲ میلیارد سرمایه‌گذاری ریالی شده است.

پروژه سیستم‌های هوشمند هشدار دهنده و بهینه‌سازی و مدیریت ناوگان معدن و سیستم ضدتصادم ماشین‌آلات معدن با هوشمندسازی و مدیریت بالغ بر ۲۰ دستگاه شاول و ۱۲۰ کامیون معدنی با سرمایه‌گذاری ارزی ۳ میلیون یورو و سرمایه ریالی ۲ میلیارد ریال در مجتمع مس سرچشمه افتتاح شد.

سرمایه‌گذاری این طرح‌ها به اشتغال مستقیم ۲۰۰ نفر انجام شد و در مجموع ۱۲۴ میلیون یورو و ۷۵۳ میلیارد ریال به کار رفته است.

انتهای پیام/ی

افتتاح طرحی در مس سرچشمه کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر