کد خبر: ۷۱۳۶۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
کد خبر : ۷۱۳۶۹۲۵

قیمت نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۴ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۲ دلار و ۴ سنت رسیدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا پیشرفتی واقعی در مذاکرات تجاری آمریکا و چین حاصل شده است و در حالی که افزایش تولید نفت عربستان نگرانی‌ها در مورد مازاد عرضه را تقویت کرده است، قیمت نفت خام آمریکا امروز برای دومین جلسه متوالی افت کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با ۱۸ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۵۶ دلار و ۶۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا دیروز نیز ۰.۷ درصد کاهش یافته بود.

قیمت نفت برنت دریای شمال نیز امروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۴ سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت نیم درصد افت کرده بود.


بیشتر بخوانید:قیمت هر بشکه نفت برنت به ۵۸ دلار و ۷۳ سنت رسید


پس از آنکه مجددا تردید‌هایی در مورد احتمال انعقاد فاز نخست توافق تجاری مطرح شد، نگرانی‌ها در مورد تاثیر جنگ تجاری ۱۶ ماهه بین آمریکا و چین بر میزان تقاضای برای نفت بار دیگر افزایش یافته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه گفت، مذاکرات با چین خیلی خوب پیش می‌رود، اما آمریکا تنها توافقی را امضا خواهد کرد که برای واشنگتن مناسب باشد. وی همچنین گزارش‌ها در مورد تمایل امریکا برای لغو تعرفه‌های وضع شده علیه کالا‌های چینی را رد کرد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد موسسه اوآندا در این باره گفت: «قیمت نفت در روز‌های آغازین هفته با توجه به نگرانی‌های مطرح شده در زمینه به نتیجه رسیدن توافق تجاری تضعیف شده است، زیرا ادامه جنگ تجاری می‌تواند موجب تضعیف تقاضا برای نفت شود.»

در آستانه سخنرانی ترامپ در کلوب اقتصادی نیویورک در اواخر امروز و گمانه زنی‌ها در خصوص اشاره احتمالی وی به توافق تجاری با چین تجار در سایر بازار‌ها نیز روندی احتیاطی را در پیش گرفته اند.

در بخش عرضه، عربستان تولید نفت خود را در ماه اکتبر به ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز افزایش داده، هرچند که میزان تولید این کشور همچنان زیر سقف تعیین شده از سوی اوپک قرار دارد.

انتهای پیام/

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۸/۲۱

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر