کد خبر: ۷۱۳۷۰۸۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
کد خبر : ۷۱۳۷۰۸۲
گروه : فارس » شیراز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: هفته آینده از طرح دوچرخه‌های هوشمند شیراز رونمایی می شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز،مجتبی زوربخش به تشریح روند اجرایی شدن طرح دوچرخه هوشمند در شیراز پرداخت و گفت: این طرح ۵ ساله است و در گام اول با ۲۰۰ دستگاه دوچرخه و ۲۶ ایستگاه ثابت کار اجرایی خواهد شد.

او با بیان اینکه تعداد دوچرخه‌ها در پایان سال ۹۸ به ۲ هزار دستگاه افزایش می‌یابد، گفت: تعداد دوچرخه‌ها در پایان دوره ۵ ساله به ۱۰ هزار دستگاه و تعداد ایستگاه‌های ثابت به ۲۵۷ ایستگاه افزایش خواهد یافت.

معاون شهرداری شیراز با اشاره به اینکه جزئیات این طرح به لحاظ حجم سرمایه‌گذاری و شیوه دقیق اجرا در زمان رونمایی رسانه‌ای می‌شود، گفت: در روش‌های قبلی مبدا و مقصد دوچرخه، ایستگاه‌های ثابت بود و محدودیت‌هایی در محدوده و زمان تردد وجود داشت، اما در این روش، کاربر محدودیتی در مبدا و مقصد و زمان استفاده نخواهد داشت.

زوربخش با بیان اینکه ایستگاه‌های پیش‌بینی شده برای دوچرخه‌های هوشمند ۲۴ ساعته فعال است، گفت: شهروندان برای ثبت نام در این طرح از روز ۲۸ آبان و از طریق اپلیکیشن بیدود، می‌توانند اقدام کنند.

زوربخش با اشاره به اینکه هزینه ثبت نام و بیمه این طرح در تهران با وجود محدودیت استفاده از دوچرخه در سطح سه منطقه، ۱۵۹ هزار تومان است، گفت: با هدف تشویق شهروندان شیرازی و براساس مصوبه شورا، سوبسید مناسبی در نظر گرفته شده است به طوریکه شیرازی‌ها با پرداخت ۲۰ هزار تومان می‌توانند کد کاربری دوچرخه را دریافت کنند.

زوربخش با تاکید براینکه هیچ محدودیتی برای ثبت نام کاربران دوچرخه در شیراز وجود ندارد، گفت: بانوان هم می‌توانند ثبت نام و از این امکان استفاده کنند.

معاون شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: شهروندان شیرازی باید برای ثبت‌نام و دریافت کد کاربری تا روز ۲۸ آبان و رونمایی رسمی از طرح، صبر کنند تا بتوانند از سوبسید پیش بینی شده بهره‌مند شوند.

زوربخش از در نظر گرفتن تخفیف‌هایی برای گروه‌های خاص از بهره‌برداران خبر داد و اطلاع رسانی در این مورد را به آینده موکول کرد و یادآور شد که نشست معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهر‌های کشور هفته آینده به مدت دو روز در محل هتل هما و با هدف هم اندیشی و بررسی اقدامات مصوب و اجرایی شده، برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر