کد خبر: ۷۱۳۷۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
کد خبر : ۷۱۳۷۴۰۲

استاندار خراسان رضوی گفت: قطعا همکاری همه ارگان‌ها و نهاد‌ها می‌تواند در اجرای موفقیت آمیز طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی بسیار تأثیر گذار باشد.

همکاری همه نهادها تاثیرگذار در طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی  امروز در گردهمایی امامان جمعه خراسان رضوی گفت: مشهد از جمله شهر‌های کم حاشیه است، اما این کم حاشیه بودن به معنای فعالیت نداشتن گروه‌های سیاسی نیست.

او با بیان اینکه هر گروه سیاسی در استان با مجوز می‌تواند فعالیت داشته باشد، تصریح کرد: با توجه به شعار‌های چند سال اخیر که توسط رهبر معظم انقلاب انتخاب می‌شود می‌توان فهمید که اولویت ایشان در مسایل اقتصادی است، و باید با همدلی و همکاری در جهت اجرای این فرامین در استان‌ها حرکت کنیم تا شاهد رشد و توسعه در سراسر کشور باشیم.

استاندار خراسان رضوی گفت:  با ایجاد طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی در استان هم اکنون ۱۰۲ معین اقتصادی تفاهم نامه سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۲۸ هزار میلیارد تومان امضا کرده‌اند که بیشتر این معین‌های اقتصادی از بخش خصوصی هستند.

رزم حسینی  با اشاره به طرح مثلث اقتصادی و فرهنگی، افزود: قطعا همکاری همه ارگان‌ها و نهاد‌ها می‌تواند در اجرای موفقیت آمیز طرح بسیار تأثیر گذار باشد و استقبال خوبی از این طرح در خراسان رضوی شده است؛ لذا اگر ۳۰ درصد معین‌ها موفق شوند شاهکار بزرگی است.

او ادامه داد: سهم آورده ۱۲۸ هزار میلیارد تومان حداقل ۳۰ درصد است، یعنی سرمایه‌گذاران ۴۰ هزار میلیارد سهم آورده دارند، در نتیجه حجم سنگینی در دست مردم و شرکت‌ها است که خلق ثروت و اشتغال می‌کند.
 
حجت‌الاسلام محمدحسین ایزدی مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان‌رضوی، با بیان اینکه یکی از کار‌های خوب استاندار خراسان رضوی، طرح مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی بود، گفت: این طرح مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

او با بیان اینکه استاندار موفق به ایجاد ۹۰ هزار میلیارد تومان قرارداد‌های اقتصادی شد، تصریح کرد:  دشمن برنامه‌ریزی خاصی بر روی مسایل اقتصادی کشور ما کرده است لذا می‌توان با همکاری همه جانبه این نقشه دشمن را نابود کرد.

مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان‌ رضوی  با اشاره به اینکه در اولین گام در مثلث اقتصادی، اصلاح نگاه قبل نسبت به سرمایه‌دار است، گفت: توقع استاندار از ائمه جمعه، اول تصحیح نگاه منفی نسبت به سرمایه‌دار بوده و دوم آن که زمینه حضور کارآفرینان را قبل حضور خطبه‌های نمازجمعه فراهم کنید.

حجت‌الاسلام ایزدی افزود:  طرح مثلت توسعه اقتصادی، فرهنگی شامل سه ضلع کارگزاران حکومتی، سرمایه گذاران و کارآفرینان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و امامان جمعه نیز به عنوان ناظران عالی در درون این مثلث جای دارند.
 
انتهای پیام //ا.ز
 

خراسان رضوی کم حاشیه‌ترین استان در کشور است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر