کد خبر: ۷۱۳۷۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
کد خبر : ۷۱۳۷۴۸۵

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به پرداخت تسهیلات وام ازدواج به ۱۲۰۰ نوعروس و داماد‌های تحت حمایت طی سال جاری، گفت: ۱۴۷۳ نوعروس استان در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  جاسم محمدی‌فارسانی با اشاره به ترویج ازدواج آسان و پایدار و کمک به توانمندسازی خانوار‌ها از طریق پرداخت تسهیلات و آموزش، اظهار کرد: به زوج‌های جوان تحت حمایت کمک‌هزینه بلاعوض جهیزیه، وام قرض‌الحسنه و اشتغال پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر نقش و اهمیت مشاوره پیش از ازدواج به جوانان و خانوار‌های تحت حمایت، اضافه کرد: با هدف ترویج ازدواج آسان و پایدار برای زوجین دوره‌های آموزش مشاوره فردی و گروهی خانواده، مهارت‌های زندگی و راهکار‌هایی با هدف خوداتکایی و توانمندسازی فکری در زمینه اشتغال و گسترش فرهنگ کارآفرینی برگزار می‌شود.

محمدی با اشاره به نحوه دریافت خدمات جهیزیه و تسهیلات مرتبط با نوعروسان، تصریح کرد: دریافت‌کنندگان این خدمت شامل فرزندان دختر و پسر خانواده‌های تحت‌پوشش، زنان سرپرست خانوار ازدواج مجدد و دختران نیازمندی که تحت پوشش نیستند بعد از بررسی مددکاری، است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با تأکید بر اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون پنج میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات به ۱۲۰۰ نوعروس و داماد‌های تحت حمایت پرداخت شده، افزود: از این مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان توسط خیران اهدا و مابقی از محل هدفمندی یارانه و اعتبارات دولتی تأمین شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۴۷۳ نوعروس استان در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند، تأکید کرد: اعتبار مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات وام ازدواج به این افراد معادل ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است که خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

انتهای پیام/د

۱۴۰۰ نوعروس لرستانی در نوبت وام ازدواج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر