کد خبر: ۷۱۳۷۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
کد خبر : ۷۱۳۷۵۷۶

افرادی با حضور در رستوران‌های لاکچری، ویدئو‌هایی از خوردن غذا‌های گران‌قیمت را در صفحه خود منتشر کرده و از این طریق درآمد دارند!

دستمزهای میلیونی تسترهای غذا در اینستاگرام/ از تبلیغ رستوان های لاکچری تا رفتارهای عجیب برای جلب توجه +تصاویر

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر از کاربران و مخاطبان اینستاگرام باشید حتما با صفحات مجازی برخی از به ظاهر تسترهای غذا در این شبکه اجتماعی رو به رو شده‌اید. افرادی که با حضور در کافه‌ها و رستوران‌های لاکچری در سطح شهر ویدئوهایی از خوردن با ولع غذا‌های گران قیمت و رنگارنگ در محیط‌های شیک را در صفحات مجازیشان منتشر می‌کنند و بدون هیچ گونه تخصصی در حوزه موادغذایی و آشپزی با تعریف و تمجید از کیفیت و تنوع غذاهای رستوران‌های لاکچری دستمزهای چند میلیونی دریافت می‌کنند. صفحات مجازی که روز به روز در اینستاگرام  در حال افزایش هستند و خود را فود تستر یا چشنده غذا معرفی می‌کنند .

گزارش

گزارش

تستر‌های غذل به چه کسانی می گویند؟!

در گذشته عنوان فود تستر (food taster) یا چشنده غذا به کسانی گفته می‌شد که در دربار پادشاهان یا اشخاص بسیار مهم فعالیت می‌کردند و وظیفه این اشخاص تست غذا از لحاظ سلامتی (عاری‌بودن از سموم) و بعد طعم و مزه غذا بود. همچنین این اشخاص خود در مراحل تهیه‌ غذا حضور و فعالیت داشتند. امروزه عنوان فود تستر به کسانی گفته می‌شود که جز داشتن حس چشایی بسیار قوی، دارای اطلاعات بسیار بالایی درباره خوراک، مواد غذایی، نوع طبخ و صنایع وابسته هستند. تستر، شغل بسیار حرفه‌ای محسوب می‌شود و این اشخاص نیازمند تخصص و تجربه بالایی در این امور هستند، به‌طوری که امروزه در سراسر دنیا افراد مختلفی با عناوین تستر کره، تستر پنیر، تستر نوشیدنی‌ها، تستر قهوه و... فعالیت دارند. امروزه اکثر تسترها یا منتقدان غذا در دنیا، خود تحصیل‌کرده صنایع غذایی یا رشته‌های مرتبط با تغذیه و آشپزی هستند و جز تحصیلات و تجربه بالا دوره‌های تخصصی تست غذا را نیز گذرانده‌اند.

با توجه به مطالب ذکر شده، واضح است که تستر غذا (FoodTaster) و منتقد غذا (Food Critic) چه‌کسی است و چه توانایی‌هایی باید داشته باشد تا بتوان او را تستر نامید. تسترها، افرادی صاحب‌نظر در آشپزی هستند و به چنان مهارتی در چشیدن غذا رسیده‌اند که حتی از بوی غذا قادر به تشخیص محتویات اصلی و کیفیت و تازگی آنها هستند. ذائقه تربیت‌شده و دقیق آنها قادر است طعم‌های مشابه را از هم تفکیک کند و برای بهتر شدن کیفیت غذا، پیشنهاد ارائه می‌دهند؛ به‌عبارتی، کمترین مهارت یک تستر واقعی این است که خود یک آشپز مجرب و قابل باشد تا بتواند آشپزی دیگران را مورد قضاوت قرار دهد.

درآمدها میلیونی تسترهای اینستاگرامی !

آنچه در ایران و بالخص این روزها در اینستاگرام  می‌بینیم نه تست غذاست و نه نقد غذا بلکه  برخی از اشخاص، تجربه شخصی خود را آن هم با دریافت پول از صرف غذا در رستوران‌ها و کافه‌های لاکچری سطح شهر به‌صورت تصاویر و ویدئوهای وسوسه کننده، منتشر می‌کنند. ویدئوهای بعضا مشمئز کننده‌ای که صاحبان این صفحات از خوردن با ولع و با صدای غذاهای گران قیمت رستوران مجلل به اشتراک می‌گذارند و با انجام حرکاتی غیر معمول سعی در جلب توجه افراد دارند. چندی پیش بود که تصاویری مربوط به هزینه‌های تبلیغات رستوران‌ها توسط یکی از صفحات این چنینی منتشر شد . رقم‌هایی در نوع خود قابل توجه بود. در ادامه تصویری از آن را مشاهده می‌کنید.

دستمزهای میلیونی تسترهای غذا در اینستاگرام/ از تبلیغ رستوان های لاکچری تا رفتارهای عجیب برای جلب توجه +تصاویر

امان الله قرائی مقدم جامعه شناس و رفتار شناس در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص گسترش این گونه صفحات در اینستاگرام گفت: "انتشار و گستردش اینگونه از صفحات در فضای مجازی بدون شک با آسیب‌های زیادی همراه است و موجب نارضایتی سیاسی و حکومتی مردم به خصوص اقشار محروم جامعه می‌شود. همانطور که آقای رئیس جمهور هم اخیرا در صحبت‌های گفتند که بیش از ۱۲ - ۱۳ میلیون خانواده ایرانی دچار فقر هستند و انتشار این دست ویدوئو‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام باعث ایجاد تضاد طبقاتی و نارضایی سیاسی و حکومتی می‌شود. به خصوص زمانی که صحبت از جامعه‌ی اسلامی و عدالت اسلامی است."

این جامعه شناس در ادامه توضیح داد: "اما سوال مهمی‌که باید به آن پاسخ داد این است که علت گسترش روزافزون صفحاتی که خوراکی‌ها و گوشت‌های لاکچری را با قیمت‌های بالا و عجیب غریب به همراه تشریفات آنچنانی در جامعه و فضای مجازی به نمایش می‌گذارند ، اصولا  به این خاطر است که مادی گرایی و شئ سروری برجامعه ما و جهان حاکم شده است. بخشی از این مشکل به علت بها دادن به نو کیسه‌ها و تازه به دوران رسیده‌هایی است که اصیل زاده نیستند و برای خودی نشان دادن و جلب توجه مردم به کار‌های اینکارها روی می‌آورند و با خوردن گوشت‌های میلیونی و رستوران‌های مجلل و تشریفات زیاد سعی می‌کنند نمایشی غیرواقعی از بخش مادی زندگی را به دیگران نشان دهند."

قرائی مقدم در این خصوصو اضهار کرد: "به طور کلی می‌توان گفت علت اصلی گسترش زندگی‌های تشریفاتی در جامعه  این است که اهمیت به معنویات و باطن افراد در جامعه از بین رفته و ظاهر و مادیات به جای آن  بر زندگی ها و تفکر مردم حاکم شده است . از این رو زمانی که ظاهر افراد شخصیت آن‌ها را برای مردم تعریف می‌کند، یک عده روی می‌آورند به اینکه از طریق به نمایش گذاشتن رستوران گردی‌های لاکچری خود به اصطلاح عامیانه فخرفروشی کنند. همچنین مشاهده می‌شود که این افراد  برای اظهار نظر در مسائلی که هیچ گونه تخصصی در آن ندارند و هزینه‌های چند میلیونی دریافت کنند و در طولانی مدت زندگی‌های اشرافی و لاکچری را در جامعه رواج دهند و به اصطلاح جامعه شناسانه جامعه را به سمت پتلاچ شدن ببرند. پتلاچ یک دسته از سرخپوستان بودند که با اموال و دارایی‌های خود سعی در کوبیدن و جنگ بایکدیگر داشتند.این گونه رفتارها و اینگونه شیوه‌های زندگی در یک جامعه ای که مادیات پول و مادیات در آن حاکم هستند رخ می دهد."

این کارشناس و رفتار شناس در آخر گفت:" رهبرمعظم انقلاب نیز در فروردین ۹۷ در مشهد به گونه‌ای دیگر به این موضع اشاره کردند و فرمودند که: "فناوری فرهنگ می‌آورد". این جمله حکیمانه و علمی رهبری از دیدگاه جامع شناسانه بزرگ نیز تایید شده است و به این معنی است که ورود و گسترش فناوری‌های جدید مانند شبکه‌های اجتماعی، به همراه خود فرهنگ و سبک زندگی‌های اشرافی و مجلل جوامع غربی را وارد جامعه می‌کند. متاسفانه در کشور ما نیز ورود بدون زیرساخت پیام رسان‌هایی مانند اینستاگرام سبب گسترش سبک زندگی لاکچری و اشرافی در میان مردم شد تا حدی که به مرور زمان نمایش این دست رفتار برای برخی تبدیل به خودنمایی و فخرفروشی شد."

گزارش از معصومه شیری

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
تو مملکتی که کار نیست و به هیچ چیزی بها داده نمیشه
شمام به جای پرداختن به اینگونه مسائل دغدغه های مهم جامعه بررسی کنید ن این چیزا
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
خوش به حال شون که مفت پول در می ارن این هم یک نوع تبلیغه که تو همه جاکه نه بیشتر جاها انجام میشه # حسود نباشیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
ربطی به حسادت نداره
پول مفت درآوردن آدم رو راحت طلب میکنه و این به ضرر یه جامعه هست.جامعه ای که افرادش همه راحت طلب باشن نمیتونه پیشرفت کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
این خانم چیپ ترین فرد در این زمینه هستن با سخیفترین حرکات متاسفانه
گلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
منم میخوام برم تستربشم چجوری برم
خضیراوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
کار برای مردم که درست نمی کنند بذار تبلیغ کن و از غول های ثروت پول دربیرن
Numb
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
بنظرم بجای اینکه دست اند درکارای محترم با اینا برخورد قانونی بکنن پول مردمو بدن که حداقل بتونن غذا بخورن. وگرنه آدم فیلم از غذاش بگیره پست کنه چه مشکل قانونی داره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
کاشکی بترکن این تسترا که اسراف و شکم پرستی رو رواج دادن
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
اگر به رستوران هایی که این تستر ها تبلیغشو می کنند، سر بزنید متوجه میشید چه غذاهای سطح پایین و بی کیفیتی رو تبلیغ می کنند، من تا الان سه بار فریب تبلیغات اینها رو خوردم و رفتم از اون رستوران غذا خوردم، پشیمون شدم، شدید، حتی پیج های فارسی اینستاگرام رو آنفالو کردم، چون همشون دروغه
جابر
|
Sweden
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
به نظرم در کشوری که ۶۰ میلیون نفر مشکل معیشتی دارن نشان دادن این غذاهای رنگارنگ توی فضای مجازی کار درستی باشه خیلی بی انصافیه و به نظرم این کار برای کشورهایی که مردمش از نظر درآمدی مشکلی ندارن و میتونن هر غذایی که دوست داشته باشند بخورند خیلی خوبه ولی در کشوری که این همه فقیر داریم و بعضی‌ از مردم ( نصف بیشتر مردم ) دارن غذاهای خیلی ساده مثل نون و ماست هم به زور تهیه میکنن این کار و نشون دادن این همه غذای رنگارنگ کار پسندیده‌ای نیست اونم در فضایی
پاسخ ها
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
خداییش جدا از این فشارهای مالی و گرانیها ولخرجیهای و دیوانه وار در عین نداری یا کمبود بودجه خانوادگی باعث فقر میشه وگرنه خوردن غذا اون هم به اندازه نون و ماست نیست بلکه بیشتره و فقط اغراق غیرمنطقیه که بگین فقط در حد نون و ماست هست اونم به زور.
وگرنه چرا این کارخونه های مواد غذایی صنعتی و تولیدکننده های مواد غذایی سنتی هر روز ثروتشون بیشتر میشه و سوپرمارکتها هم روز به روز بیشتر میشن؟
روح الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
عالی بود استفاده کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
برخورد قانونی بشه هرچه سریعتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
واقعا باید با این افراد که کمترین اطلاعاتی هم در مورد مزه غذاها نمیدونن و فقط با گرفتن پول تبلیغ میکنن برخورد قانونی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
اصلا پست های تبلیغی اون خانم قابل مقایسه با نقدهای اون آقا نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
ای داد وبیداد
علیمردان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
بچه من به جرعت قسم میخورم ازروزی بدنیاامده تاحالا رنگ گوشت ندیده
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
واقعا تو این شرایط که خیلی از هموطنای ما تو رزق روزانشون مشکل دارن به امثال این آقا چرا اجازه یک همچنین رفتاری میدن که واقعا در شان ملت ایران نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
واقعا مزه كردن صنعت مهميه
چند وقت پيش تولد دختر خواهرم بود تو يه كافي شاپ گرفتن كه غذا از ما و نوشيدني و پذيرايي از اونا
يه شربتي آوردن كه تركيب سكنجبين و تخم شربتي و خيار رنده شده بود عجب مزه معركه اي هم داشت
گفتم دفعه بعد كه رستوران رفتيم بگيم هر غذا و نوشيدني كه خودشون ميدونن خوشمزه تره بيارن
اندکی تفکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
به ما چه ما پولشو نداریم دلیل نمیشه به اونا حسودی کنیم اونا کار اشتباهی نکردن پولشو دارن خریدن از کجا میدونید ده برابرش کمک به فقرا نمیکنن؟ کار تبلیغ کردنم چیز عجیبی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
فک کنم تو یکی ازاون دسته ازاون ها هستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
ما پولشو نداریم
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
با این نوع غذا خوردن اشتها هم کور میشه .عجیبه بعضی ها اشتهاشون باز میشه و میرن تو این رستورانها و این منوها را سفارش میدن.
هیچکس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
نگران نباشین این بنده خداها باید تا ۵ سال دیگه تموم این پولها رو خرج دوا درمون فشارخون و دیابت بکنن ...شما زیاد جوش نزن واست خوب نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
ملت از بی پولی چیزی ندارن بخورن ، اون وقت اینا میخورن و دوام میگیرن
مقصر کسایین که اینارو فالو میکنن
۳
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
با دید طنز نگاه کنیم خیلی هم بد نیست ولی پیتزا س رو دویت ندادم فیله گوشت گوساله داره پیتزا اون طوری خوب نیست استیک بود حالا چیزی ولی بامزه بود خدارو سکر الان هیچ کس به شکمش بد نمیگدرونه قللا‌ساید ولی الان این طور هپ‌نییت پارک همه ماشاالل که میبینید همه با منقل و سیخ کباب حاضر هستن تا له انفاق خانواده جوجه کباب میل کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
معلوم نیست
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
چه غذاهایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
این خانومه باید یه سونوگرافی بره ببینن احتمالا دوتا معده نداره
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
دوتا معده نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
ای داد وبیداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
فقروگرسنگی مردم ربطی به اینهانداره اینها پول مدت تبلیغ میکنند
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
باید بی محلی شود به آنها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
من باردارم یه دوغ نعناع میخرم با یه نون سنگک هروقت گشنم شد یه گاز میزنم از اونورم یه روز دلار میرسه با اوج یشبه قیمتا سر به فلک میکشه قیمت خودروی داخلی میشه قیمت خون بهات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
به این بدبخت ها چیکار دارین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
به این نکته توجه نکرذین.13 میلیون خانواده دچار فقر هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
عجب شیر تو شیری شده
ناشناس
| United States |
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
ولی همه چاقن
مرصاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
در شرایطی که خیلی ها غذا معمولی رو هم ، به سختی تهیه می کنن !!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
غذا معمولی چیه?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
کارگری که چندین ماه حقوق نگرفته و بیکار است حتی تبلیغ ببیسکویت و آب میوه در آگهی های بازرگانی تلویزیون هم برایش رنج آوراست چون قدرت خرید این کالاهارا برای فرزندانش ندارد وبه نظرشما این خودش گناه و معصیت نیست.بعضی سریالهای تلویزیونی فقط یا سر سفره اند یا در رستوران دارند شام و ناهار می خورندآن هم با غذاهای رنگین مثل سریال ستایش ...خب کودکان وقتی این سریالها وسکانسهارا می بینند ناخود آگاه احساس گرسنگی می کنند و درخواست غذا از مادرشان دارند.اگرخانواده ای وسع مالی نداشته باشند و در فشار اقتصادی باشندخب موضوع غم انگیز و زجرآور می شود
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
تلویزیون را بفروش نبینند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
ببندید صفحات این شکم چرونهای چندش آور رو.مردم گرسنه اند این ها یه میز پر میچینن و میلمبونن توهین به شعور بیننده است این حرکت.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
نگاه نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
قبلا یه املت میخوردیم دور هم کیف و لذت همه عالم رو به ما میداد ولی این کاری که اینها می کنند خیلی زشته چون که از مردانگی به دوره اگر مرد هستید همه رو دعوت کنید توی اینستا هم آدرس بذارید ن فقط تبلیغ خالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
مانطور که آقای رئیس جمهور هم اخیرا در صحبت‌های گفتند که بیش از ۱۲ - ۱۳ میلیون خانواده ایرانی دچار فقر هستند و انتشار این دست ویدوئو‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام باعث ایجاد تضاد طبقاتی و نارضایی می‌شود. به خصوص زمانی که صحبت از جامعه‌ی اسلامی و عدالت اسلامی است."
silence
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
واقعا جاي تاسف داره بجاي اينكه گزارش تهيه كنيد و انتقاد به دولت بابت سيزده ميليون خانوار فقير تو همچين كشور ثروتمندي نديدن عكس غذا باعث ميشه مردم سير بشن؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
مردم بايد بيشتر كار كنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
جاهلیت مدرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
واقعا جای تاسفه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
متاسفم
1255
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
عجب بابا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
متاسف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
حالا استاد دانشگاه مملکت حقوق ماهی سه تومن...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
بالای هشت تومان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
این اقا که هرچی میخوره خوشمزه است براش .معلومه که شکمو تشریف داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
نگو تستر... بگو کلاهبرداری لاکچری
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
خدایی همه کارامون یه جایش میلنگه
حسن ازمشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
درجامعه ای که بدلیل گرانی وسوء مدیریت مسئولین عده ای برای نان شب شون محتاجندوبچه هایی هستند که باشکم گرسنه درانتظارلقمه نانی هستند چطور مقامات قضایی باترویج اینگونه تبلیغات سوء وافرادمعلوم الحال ومنصدیان آن بعنوان مدعی العموم برخوردنمی کند.
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
شغل بسیار سخت و زیان آوریه باید زود بعد از 5 سال کار تستری غذا بازنشستگی 20/000/000 میلیون تومانی بگیرن خیلس زحمت میکشن کار بسیار متخصصانه ایی است
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
شغل بسیار سخت و زیان آوریه باید زود بعد از 5 سال کار تستری غذا بازنشستگی 20/000/000 میلیون تومانی بگیرن خیلس زحمت میکشن کار بسیار متخصصانه ایی است خخخخخخخخخخخخخهههههههههههههه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
چی چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
الان شما با رقم قیمت تبلیغات مشکل دارین یا چی. من یه آدم عادیم که از فضای مجازی هم اصلا خوشم نمیاد ولی نمیفهمم الان این در اینستا چه مشکلی داره ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
اینهاادادرمی اورنددیده شوندوهیچ جادیده نمی شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
من هیچ نظری ندارم واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
این اداهای اینستاگرامی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
این همون زنه س که مث حیوون غذا می خوره! در شأن یک بانوی متشخص نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
شما چرا دنبالش میکنی پس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
اینارو لازم نیست دنبال کنی پستاشون همه جاهست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
وارد اینستا میشی صد تا پست ازش می بینی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
واقعا چندش آورند
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
پول مفت در آوردن به این میگن. بعد مسئولان ما در خواب زمستانی به سر می برند. و می روند سر چهارراه ها مسافرکش هایی که با بدبختی دو قرون پول در میاورند رو جریمه های سنگین می کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
خو اینم یه نوع شغلیه .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
به هر پول درآوردنی نمیگن شغل
شغل اونیه که پاش زحمت بکشی عرق بریزی خسته بشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
شورشودراوردن تازه باعث فسادم میشن
ه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
هرچه بگنددنمکش میزنن وای به روزی که بگنددنمک
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر