کد خبر: ۷۱۳۷۵۸۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
کد خبر : ۷۱۳۷۵۸۹

مدیرعامل متروی تهران ساخت ایستگاه مولوی را به لحاظ عبور از قسمت‌هایی از بافت فرسوده و تاریخی شهر حائز اهمیت عنوان کرد.

ساخت ایستگاه مولوی به لحاظ عبور از بافت تاریخی و قدیمی حائز اهمیت استبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی امام مدیرعامل متروی تهران در بازدید از ایستگاه متروی مولوی عنوان کرد: این ایستگاه مراحل نهایی خود را می‌گذراند و در آذرماه به بهره برداری می‌رسد.

او گفت: ایستگاه متروی مولوی در خط ۷ به عنوان عمیق‌ترین خط متروی پایتخت از این جهت که از بخش‌هایی از بافت تاریخی و قدیمی شهر عبور می‌کند، حائز اهمیت است.

امام با اشاره به این که خط ۷ یکی از شریان‌های اصلی حمل و نقل ریلی در پایتخت است، خاطرنشان کرد: در سیستم تهویه ایستگاه مولوی همانند سایر ایستگاه‌های خط ۶ و ۷ از تکنولوژی روز استفاده شده به گونه‌ای که دستگاه‌ها می‌تواند وظیفه هواکش و هواساز را به صورت همزمان انجام دهد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با تأکید بر این‌که تمام موارد ایمنی برای بهره‌برداری از ایستگاه متروی مولوی مهیا است، تأکید کرد: این ایستگاه دارای ۲ ورودی است که پس از افتتاح با یک ورودی در بخش جنوبی به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کند. ورودی شمالی آن نیز به‌زودی در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد.

امام در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تلاش ما در ساخت تجهیزات و بخش عمرانی مترو تمرکز بر توان داخلی است، عنوان کرد: خوشبختانه در بخش عمرانی مترو ۱۰۰ درصد بومی‌سازی انجام‌شده است. همچنین در بخش تجهیزات نیز ۶۰ درصد بومی‌سازی شده که امیدواریم با تلاش متولیان امر در این موضوع نیز به خودکفایی کامل دست پیدا کنیم.

او افزود: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته ۲ رام قطار هم‌زمان با افتتاح ایستگاه مولوی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود. در تلاشیم ۴ رام قطار دیگر نیز تا ابتدای سال آینده به خطوط متروی تهران اضافه شود.

گفتنی است ایستگاه متروی مولوی در خط ۷ واقع‌شده و یازدهمین ایستگاه از این خط است که افتتاح می‌شود. این خط درمجموع دارای ۲۷ کیلومتر طول و ۲۲ ایستگاه است و اماکن مهمی از شهر همانند برج میلاد، بازار تهران و سایر مراکز تجاری و فرهنگی در جنوب شهر را به یکدیگر متصل می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر