کد خبر: ۷۱۳۷۵۹۱
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
کد خبر : ۷۱۳۷۵۹۱
گروه : البرز » کرج
با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا صورت گرفت؛

مدارس و مهدکودک‌های استان البرز به جز شهرستان‌های طالقان و بخش آسارا با تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا چهارشنبه ۲۲ آبان تعطیل است.

تعطیلی بخشی از مدارس استان البرزبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، علی درویش پور معاون عمرانی استاندار البرز و رئیس کمیته اضطرار آلودگی هوا در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا که در استانداری البرز برگزار شد، گفت: با توجه به افزایش غلظت آلاینده‌ها و نزدیکی به سطح ناسالم برای همه گروه ها، با هدف حفظ سلامت مردم و پیشگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تصمیم‌هایی مانند تعطیلی برخی مقاطع تحصیلی اتخاذ شده است.

او افزود: شهرداری‌های استان به جز آسارا و طالقان فعالیت‌های عمرانی آلاینده را متوقف کنند.

درویش پور در ادامه گفت: از نیروی انتظامی درخواست می کنیم تا پایان شرایط هشدار آلودگی از تردد خودرو‌های دودزا و فاقد معاینه فنی جلوگیری شود و این خودرو‌ها تا رفع مشکل اجازه تردد نداشته باشند.

رئیس کمیته اضطرار آلودگی هوا افزود: ماسک‌های مناسب بین پرسنل دستگاه‌های امدادی، انتظامی و خدماتی در معرض آلودگی توزیع شود.

او گفت: پیش بینی‌های هواشناسی به صورت دقیق و فوری در اختیار اعضای کمیته اضطرار قرار گیرد.

معاون عمرانی استاندار البرز ضمن درخواست از مردم برای خودداری از تردد‌های غیر ضروری افزود: دستگاه‌های دولتی برای نیرو‌های دارای بیماری‌های قلبی یا تنفسی و اولیای دانش آموزان دوره ابتدایی و مهدکودک برای اعطای مرخصی، همکاری لازم را صورت دهند.

درویش پور گفت: صنایع آلاینده و همچنین معادن شن و ماسه فردا تعطیل شوند.

او افزود: از رسانه‌ها نیز درخواست می کنیم در این ایام نسبت به پخش پیام‌های بهداشتی برای شرایط آلودگی هوا بیشتر اهتمام داشته باشند.

در این جلسه همچنین تصمیم گرفته شد که استقرار اورژانس در نقاط آلوده‌تر شهر‌ها صورت گیرد و در کنار این کار آموزش به شهروندان نیز انجام شود.

براساس اعلام شهرداری کرج اتوبوس‌های درون شهری نیز فردا برای استفاده شهروندان نیم بها است. 

انتهای پیام/د.خ

تعطیلی مدارس البرز در اثر آلودگی هوا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر