کد خبر: ۷۱۳۷۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۶
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۶
کد خبر : ۷۱۳۷۷۳۵

میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان تاکید کرد تحریم‌های آمریکا علیه لبنان بر اساس ادعای واشنگتن علاوه بر حزب‌الله، مردم لبنان را نیز شامل می‌شود.

میشل عون: تحریم‌های آمریکا همه مردم لبنان را هدف قرار دادهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از تلویزیون لبنان، میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان درباره تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب‌الله گفت که حزب‌الله لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل که خواهان آتش‌بس بین لبنان و رژیم صهیونیستی است، پایبند بوده است و در هیچ یک از موضوعات میدانی مربوط به لبنان دخالت نمی‌کند.

رئیس‌جمهور لبنان ادامه داد که تحریم‌های آمریکا علیه لبنان بر اساس ادعای واشنگتن علاوه بر حزب‌الله، مردم لبنان را نیز شامل می‌شود. او قول داد که حداقل در دوره او لبنان شاهد درگیری یا جنگ داخلی نخواهد بود.

میش عون در حمایت از حزب‌الله گفت:‌کسی نمی‌تواند من را مجبور به رها کردن حزبی کند که یک سوم لبنان را تشکیل می‌دهد.

میشل عون با بیان اینکه معترضان درخواست گفت‌وگو با دولت را رد کردند، گفت: «دولت جدید باید برای مقابله با فساد اراده داشته باشد. مطالبات معترضان در این کشور بر حق است و مطالبات آن‌ها مطالبات شخصی من نیز هست.»

رئیس‌جمهور لبنان از ایده تشکیل دولت تکنوکرات استقبال نکرد و گفت که از نظر او دولت نصف‌نصف (نیمی از سیاسیون و نیمی از تکنوکرات‌ها) برای اداره امور لبنان مناسب است.

عون در مورد بازگشت سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان به دولت نیز گفت که تنها این رئیس‌جمهور نیست که تصمیم‌گیرنده بازگشت او به دولت است، بلکه در این زمینه مشورت ائتلاف‌های پارلمانی نیز دخیل هستند.

میشل عون گفت که با حریری دیدار کرده و او در مورد بازگشت به دولت مردد است و هنوز به وی پاسخی نداده است. به گفته وی، دلایل تردید حریری شخصی است.

رئیس‌جمهور لبنان گفت که دولت آتی این کشور باید جرات مقابله با فساد را داشته باشد و طرح اقتصادی ارائه دهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر