کد خبر: ۷۱۳۸۰۰۴
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
کد خبر : ۷۱۳۸۰۰۴
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: سیل امسال ۳۸ هزار میلیارد تومان خسارت به کشور وارد کرد که تاکنون ۱۶ هزار میلیارد تومان آن پرداخته شده است.

پرداخت 16 هزار میلیارد تومان از خسارت سیل / مطالبات گندمکاران پرداخت شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد‌باقر نوبخت عصردیروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان با تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت امام جعفر صادق (ع) به همه مسلمانان، اظهار داشت: در حال حاضر کشور ایران شدیدترین تحریم تاریخ معاصر را تجربه می‌کند و اکنون ملت در تحریم غذا و دارو قرار دارد.

او با بیان اینکه ایران روند تحریم‌ها را متوقف کرده و به وضعیت عادی خود برگشته است، افزود: در طی شش سال گذشته، ایران اسلامی تنها دو سال در تحریم نبوده و در این مدت با نرخ رشد دورقمی در جهان مورد توجه و ممتاز بود و در بین کشور‌های نفت‌خیز بیشترین رشد را داشته است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: دشمنان فکر می‌کنند که می‌توانند با تحریم‌ها ملت ایران را به زانو در بیاورند، در حالی تمسخری بیش نیست چراکه همه فرزندان کشور پشتیبان انقلاب هستند.

او گفت: دولت در این شرایط سخت تحریم، در پرداخت حقوق کارکنان دولت نه‌ تنها تأخیر نداشته بلکه ۲۰ درصد افزایش هم داشته است.

نوبخت بیان کرد: امسال در این شرایط اقتصادی ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به گندم‌کاران و طرح‌های عمرانی مختلف استان کردستان پرداخت شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: همه ما فرزندان ملت مدافع و مجاهد هستیم و در این شرایط سخت اقتصادی همان‌گونه که در شرایط جنگ نظامی مقاومت کردیم، اکنون هم در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان مقاومت می‌کنیم.

او در پاسخ به گله‌مندی نمایندگان مردم کردستان در مجلس بابت تأخیر در اتمام پروژه راه‌آهن همدان-سنندج و آیا اینکه وعده اتمام این پروژه تا پایان دولت واقعیت دارد یا خیر؛ توضیح داد: ما در شورای برنامه‌ریزی گفته‌های خود را کتباً تعهد نمی‌دهیم بلکه خود را مسئول دانسته و با تمام وجود در این راستا عمل می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه شمال و جنوب استان در سالیان گذشته به شبکه سراسری متصل شده است، افزود: انجام اینکار تنها در کردستان نیست چراکه در گیلان هم اتفاق افتاد، اما باید زیرساخت‌های لازم مهیا شود.

او در مورد راه آهن همدان به سنندج گفت: در این راستا کار‌های لازم انجام می‌شود و باید کردستان به شبکه بین‌المللی وصل شود.

نوبخت با ذکر اینکه مجلس، دولت و قوه قضاییه همه دست به دست هم داده و زیر سایه مقام معظم رهبری نمادی از خدمت را به نمایش گذاشته‌اند، خاطرنشان کرد: رسیدن به رفاه محر‌ومین از سرریز توسعه در برنامه ما وجود ندارد بلکه اینکار نیازمند برنامه ویژه برای محرومین است.

او با بیان اینکه هرچه برای مردمان استان کردستان انجام شود، بازهم کم است، تاکید کرد: باید علاوه‌بر ساخت راه و اجرای طرح‌های صنعتی، بستر مناسب برای رفاه محرومین نیز مهیا شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مدعی شد: در هر جایی از کشور کاری برای محرومین انجام شد؛ در کمتر از یک‌سال به بهره‌برداری رسیده است.

اختصاص ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه‌آهن همدان ـ سنندج

حمیدرضا عدل، معاون امور فنی و زیربنایی سازمان برنامه‌ریزی و بودجه کشور نیز در این جلسه با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: اقدامات انجام شده در استان بر اساس تعهدات و وظیفه بوده چراکه توسعه کردستان همواره مورد توجه مسئولان کشوری است.

او افزود: در حوزه حمل و نقل استان کردستان شاهد افزایش سقف اعتبارات به‌خصوص در زمینه تخصیص بودیم.

معاون امور فنی و زیربنایی سازمان برنامه‌ریزی و بودجه کشور گفت: تخصیص ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار به استان کردستان رقم بزرگ و قابل توجهی بوده و امیدواریم تسریع در اتمام پروژه راه آهن همدان-سنندج موثر باشد.

او با اشاره به وضعیت سدسیاه زاخ و آب‌های مرزی استان خاطرنشان کرد: با افزایش قیمت‌ها، قسمت‌هایی از این طرح ناقص مانده، اما امیدواریم این مشکل نیز حل شود.

عدل تصریح کرد: امسال برای توسعه استان کردستان نسبت به سالیان گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته و حتماً در آینده نیز کمک مجدداً کمک اعتباری می‌شود.

انتهای پیام/ج

در حال حاضر کشور ایران شدیدترین تحریم تاریخ معاصر را تجربه می‌کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر