کد خبر: ۷۱۳۸۱۷۲
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
کد خبر : ۷۱۳۸۱۷۲
گروه : سیاسی » دولت
وزیر کشور در حاشیه جلسه هیئت دولت:

رحمانی‌فضلی گفت: وزارت کشور هر زمان که احساس کند منافع مردم و انجام قانون در جابه‌جایی استانداران و فرماندارن است، حتما این کار را انجام می‌دهد.

رحمانی‌فضلیبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تغییرات استانداران و فرمانداران به عهده وزارت کشور است، اظهار کرد: وزارت کشور بنا بر مسئولیتی که دارد، هر زمان که احساس کند منافع مردم، انجام قانون، ماموریت‌ها و مسئولیت‌ها در جابه‌جایی استانداران و فرماندارن است، حتما این کار را انجام می‌دهد، قبلا هم گفته‌ام که اگر لازم باشد در شب انتخابات هم این کار را انجام می‌دهم.

وزیر کشور گفت: من درباره مساله تغییر استانداران و فرمانداران به صورت حضوری به آیت الله جنتی توضیح دادم و گفتم ما با قانونی در بحث بازنشستگان مواجه شدیم. بعضی استانداران بازنشسته شدند و بعضی هم پست‌های بالاتری گرفتند.

رحمانی فضلی تصریح کرد:، اما نکته اصلی این است که قطعا و حتما تغییر استانداران و فرمانداران در جهت انجام صحیح و قانونی انتخابات است.

وزیر کشور تصریح کرد: درباره فرمانداران و استانداران که مجری انتخابات هستند حرفی گفته شود، شبهه انداختن در انتخابات است و خلاف نظر رهبری است که تاکید بر مشارکت دارند.

او تاکید کرد: به عنوان وزیر کشور میگویم محال است بگذارم حق قانونی هیچ کس چه رای دهنده و چه نامزد انتخابات از بین برود. تمام تلاشم را در این مسیر خواهم کرد بنابراین خواهش دارم فضا را آرام نگه داریم.

وزیر کشور گفت: هر موردی که پیدا کردند حتما پیگیری می‌شود. خواهش می‌کنم در حوزه نظارت هم همین قدر دقت شود تا نظارت، صدا وسیما، قوه قضاییه همه در کنار هم انتخابات سالم، باشکوه، قانونی و در بستر امن برگزار شود.

رحمانی فضلی درباره آواربرداری در مناطق زلزله زده، گفت: از لحظه‌های نخست کار آغاز و همه نیرو‌های ما آنجا مستقر شده‌اند و آواربرداری انجام شده است.

او اضافه کرد: رئیس جمهوری دستور دادند با توجه به سردی هوا خانه‌هایی که زیاد آسیب دیده اند زیر چادر نمانند؛ بدین صورت که به آن‌ها پول اجاره را پرداخت کنیم تا منزلی اجاره کنند. طرح ساخت را هم بنیاد مسکن بازدید کرد و ظرف هفته آینده همه ارزیابی‌های نهایی که باید صورت بگیرد، تصویب و در اسرع وقت انجام می‌شود.

وزیر کشور در پاسخ به این پرسش که آیا در بحث آلودگی هوا بین شهرداری و راهنمایی رانندگی مشکلاتی وجود دارد و آیا این مورد را تایید می‌کنید، اظهارداشت: نه؛ مشکلی بین شهرداری راهنمایی رانندگی نبود. ترافیک در بخشی از تهران واقعا سنگین بود و مشکل ایجاد کرد و دستور داده شد فعلا در آنجا نمایشگاه برگزار نشود. دیروز هم ستاد رسیدگی به این امر در تهران تشکیل شد و شهردار و استاندار موضوع را بررسی کردند.

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: با تصمیمات گرفته شده و انجام برخی کار‌های مهندسی شده، مشکلات رفع شود. دیروز از آقای کلانتری هم خواستم با جدیت بیشتری وارد این موضوع شود و دستگاه‌ها را مکلف کند تا به وظایف خود عمل کنند.


بیشتر بخوانید: پایان آذر ماه آخرین مهلت ثبت نام طرح ملی مسکن


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر