کد خبر: ۷۱۳۸۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
کد خبر : ۷۱۳۸۲۵۳

خبرنگار اسکای نیوز با حضور در زندانی در شمال سوریه سخنان و اعترافات جنجال‌برانگیز زندانیان داعشی را شنید.

اسکای نیوز: زندانیان داعشی مثل بمب هستندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی‏‎، یکی از مسئولان زندان داعشی‌ها در شمال سوریه، این زندانیان را همچون بمب ساعتی توصیف کرد که هر لحظه ممکن است منفجر شود. اظهارات زندانیان داعشی باعث ایجاد سوالات فراوانی درباره اعتقادات آن‌ها و خطر این اعتقادات برای جوامع می‌شود.

خبرنگار اسکای نیوز از زندانی در شمال سوریه که توسط نیرو‌های سوریه دموکراتیک اداره می‌شود و هزاران زندانی داعشی در آن به سر می‌برند بازدید کرد و سخنان و اعترافات جنجال‌برانگیز آن‌ها را شنید.

این خبرنگار گفت: به محض عبور از در‌های زندان و ورود به آن، با سکوت محض و وحشتناکی مواجه می‌شویم که قبلا کمتر نظیر آن را دیده ایم. ما داخل یکی از زندان‌های سوریه در شمال این کشور نزدیک استان الحسکه هستیم که هزاران نفر از اعضای داعش در آن به سر می‌برند که البته رقم دقیق زندانیان کاملا مشخص نیست. لباسی که بر تن کرده‌اند نارنجی رنگ است؛ رنگی که در گذشته بر تن قربانیان خود می‌کردند. یکی از عناصر داعش که انگلیسی الاصل است و از ما خواست صورت وی را به طور کامل نشان ندهیم، گفت: از اعضای داعش است و زیر پرچم داعش زندگی می‌کرد و به اختیار خود به عضویت این گروه در آمد. وی با اذعان به اینکه داعش مرتکب اشتباهات زیادی شده است، گفت: در زندگی باید از اشتباهات درست گرفت. وی اعتراف کرد که داعش سر‌های انسان‌هایی را در استان الرقه قطع کرده است.

خبرنگار در ادامه گفت: همه کسانی که در اینجا حضور دارند زیر پرچم سیاه رنگ داعش بودند و نمی‌توان کشتار و جنایات آن‌ها را فراموش کرد و برخی از آن‌ها بسیار خطرناک هستند.

اداره زندان که وابسته به نیرو‌های سوریه دموکراتیک است، می‌گوید: نمی‌توانیم مسئولیت این‌ها را بر عهده بگیریم، این‌ها مثل بمب‌های ساعتی هستند و ممکن است هر لحظه منفجر شوند.

به گفته خبرنگار‏، بخش‌های مختلف زندان به شدت و بیش از قبل کنترل می‌شوند زیرا اداره زندان حوادث اکتبر سال گذشته را خوب به خاطر دارد وقتی صد‌ها نفر از زندانیان داعش از زندان مشابهی فرار کردند. در بازدید از زندان می‌توان متوجه توطئه‌هایی شد که ممکن است پشت در‌های زندان صورت گیرد.

زکریا یکی از زندانیان داعشی در مصاحبه با خبرنگار اسکای نیوز گفت: ایدئولوژی داعش باقی مانده است‏، برخی عناصر داعش به مناطق بیابانی فرار کرده‌اند و این ایدئولوژی را با خود به همراه دارند، بسیاری از عناصر داعش در حال حاضر در بیابان‌ها هستند‏‏، آن‌ها فرار کرده‌اند، اما نمی‌دانیم به کجا فرار کرده‌اند به ترکیه فرار کرده‌اند یا کشور‌های دیگر، آن‌ها پول‌هایی را دزیده‌اند، این افراد صاحب ایده‌هایی هستند و به عراق، ترکیه و مناطق بیابانی رفته‌اند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر